Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PayPal. Co to jest? Jak z niego korzystać?

3
Podziel się

PayPal to popularna platforma internetowa, która umożliwia dokonywanie internetowych płatności na całym świecie. Sprawdź, jak założyć konto i jak korzystać z PayPal.

PayPal. Co to jest? Jak korzystać z PayPal?
PayPal. Co to jest? Jak korzystać z PayPal? (NurPhoto via Getty Images)
bErZsAkB

PayPal założyli w 1998 roku wspólnie Elon Musk, Ken Howery, Luke Nosek, Max Levchin oraz Peter Thiel. Początkowo platforma służyła do przesyłania pieniędzy za pomocą telefonów komórkowych, pagerów czy palmtopów, ale szybko weszła do internetu.

W 2002 roku PayPal został kupiony przez serwis eBay, gdzie zastąpił dotychczasowy system płatności. W 2015 roku wartość PayPal wyceniano na 47,4 mld dolarów.

Obecnie PayPal działa w ponad 200 krajach i obsługuje płatności w 25 walutach.

bErZsAkD

Jak działa PayPal

PayPal jest rodzajem elektronicznego portfela. Usługa jest zintegrowana z rachunkiem bankowym, z którego można zasilać wirtualny portfel, i na który można przelewać pieniądze zgromadzone na koncie PayPal.

Do konta PayPal można też przypisać kartę kredytową czy debetową i za ich pomocą dokonywać internetowych płatności. Przy pomocy konta PayPal można też wysyłać pieniądze innym osobom, które takiego kontra nie posiadają. Jeśli transakcja nie wymaga przewalutowania, to taka usługa jest bezpłatna.

Posiadacz konta PayPal może za jego pomocą:

bErZsAkJ

- przelewać pieniądze z konta bankowego na konto PayPal
- przelewać pieniądze z własnego konta PayPal na konto PayPal innego członka serwisu
- przelewać pieniądze z konta PayPal na konto bankowe lub oszczędnościowe
- poprosić o wysłanie pieniędzy na saldo konta PayPal
- zorganizować zbiórkę czyli udostępnić możliwość przelania środków na konto PayPal innym użytkownikom internetu,
- obsługiwać faktury elektroniczne

Jak założyć konto PayPal

Założenie konta PayPal jest bezpłatne i wymaga posiadania adresu e-mail. Można to zrobić na stronie internetowej serwisu PayPal. Wystarczy kliknąć zakładkę "załóż konto", a następnie wypełnić dwa formularze, zawierające podstawowe dane osobowe.

Przy zakładaniu konta należy wybrać, czy jest to konto osobiste, czy firmowe.

bErZsAkK

Po zalogowaniu do serwisu można przypisać do konta PayPal karty kredytowe i rachunek bankowy, z którego zasilany będzie internetowy portfel.

Zabezpieczenia PayPal

PayPal to serwis, który powstał przede wszystkim z myślą o zakupach internetowych. Firma chwali się m.in. swoim programem ochrony kupujących, który pozwala na złożenie roszczenia do 180 dni od zakupu.

PayPal rozsądza spory pomiędzy sprzedawcami a klientami i blokuje środki w transakcjach, co do których zgłaszane są wątpliwości. Ochronie podlega większość towarów, które można wysłać pocztą.

bErZsAkL

"Oto przykłady, kiedy otrzymany przedmiot znacząco różni się od opisu: przedmiotem zakupu była książka, a dotarł do Ciebie film, przedmiotem zakupu był towar nowy, a dotarł do Ciebie używany, zamówiono 3 przedmioty, a dotarły 2, przedmiot został uszkodzony podczas dostawy, w dostarczonym przedmiocie brakuje części (o czym sprzedawca Cię nie poinformował), zakupiony przedmiot był oryginałem, a dotarła do Ciebie podróbka" - czytamy na stronie PayPal.

Serwis zapewnia też ochronę nieautoryzowanych zakupów. Jeśli w ciągu 60 dni od daty transakcji klient zgłosił, że ktoś posłużył się jego kontem i to nie on jej dokonał, dostanie z powrotem swoje pieniądze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErZsAle
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Jurek
rok temu
PayPal pomógł mi już kilka razy odzyskać pieniądze od nieuczciwych sprzedawców.
Stefan
rok temu
Tylko przypomnę że nowy regulamin PayPal zawiera ogromne kary (zdaje się 2500$) dla użytkowników. Regulamin korzystania z usługi jest nie jasny (uznaniowy). Na wielu portalach zwracano to uwagę. Nie bardzo wiem jak można polecać PayPal z czystym sumieniem (z takimi warunkami kożystania z usługi). Wolałbym petycje o zmianę regulaminu.
Maciej
rok temu
Niestety ale PayPal nieuczciwie podchodzi do sprzedających ,zupełnie ich nie chroniąc obciążając za wymysły klientów. A oddział w Polsce to jest jakiś jeden wielki bałagan
bErZsAlf