Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

To jest hit! Pepco wybrało Polskę

31
Podziel się

Pepco Group zdecydowało się wejść na giełdę w Warszawie, a nie w Londynie - poinformował Reuters powołując się na anonimowe źródła. To będzie największa oferta publiczna na naszej giełdzie w tym roku - oceniają eksperci.

To jest hit! Pepco wybrało Polskę
Pepco store logo is seen in Gdansk, Poland on 26 October 2019 on the Metropolis shopping mall wall (Photo by Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDYeqeBh

Zarząd Pepco Group nie poinformował jeszcze o swojej decyzji oficjalnie. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że z dwóch opcji, tj. Warszawy i Londynu – wybrano giełdę w Polsce. Taką informację podał w piątek Reuters.

Tego samego dnia Sky News podała z kolei, że spółka przeprowadzi w Warszawie ofertę wyceniającą ją na 4,5 mld EUR. Według źródeł Reutersa, wartość spółki to ok. 5 mld EUR.

Szykuje się największa pierwotna oferta publiczna na GPW w tym roku – ocenia "Puls Biznesu" i przypomina, że na koniec 2020 roku Pepco Group miało ponad 3,2 tys. sklepów na 15 rynkach, z czego ponad 1 tys. w Polsce.

bDYeqeBj
Zobacz także: Jak zatrzymać wzrost opłat za śmieci? "Wyślę pismo o zaopiniowanie propozycji prezydenta Trzaskowskiego"

Według Sky News, to właśnie duża obecność w naszym kraju przesądziła, że zapadła decyzja o wyborze GPW.

A kolei Reuters pisze, że Pepco, podobnie jak Canal+ Polska, chce skorzystać z ożywienia na europejskim rynku debiutów giełdowych na początku tego roku. Tylko w tym tygodniu plany przeprowadzenia pierwotnej oferty publicznej (IPO) ogłosiły europejskie spółki o łącznej wartości 22,6 mld USD.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYeqeBK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Hbhgff
3 tyg. temu
Łowią naiwnych?? Ostrożnie z produktami chinsk8mi. Cały ich asortyment jest chiński. Strach sie bać.. Formaldehyd.
Też na "pe"
3 tyg. temu
To taka "Prada" dla niepełnosprawnych finansowo.
nmn
3 tyg. temu
Pepco to taki "luksus" dla ubogich. Badziewie tam straszne w całym asortymencie, ale taniocha. Ale kto kupuje tanie badziewie zwykle przepłaca, chociaż .... dziś badziewie jest wszędzie, nawet w psedomarkowych sklepach
bDYeqeBL
Lala
3 tyg. temu
Niech zrobią możliwość zakupu online
Bodo.
3 tyg. temu
Ta sieć sklepów powstała 2015 w UK a od 2017 połączył sie z Irlandzkim Dealz. W Irlandi istnieje jako Dealz » PEP&CO. Tak więc jest nie tylko w europie wschodniej.
...
Następna strona