Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
03.07.2020 14:57

PGNiG: blok cieplny w Stalowej Woli prawie gotowy

- Blok gazowo-parowy w Stalowej Woli powinien być oddany w najbliższych tygodniach. Wykonawca bloku na warszawskim Żeraniu sygnalizuje możliwe opóźnienia inwestycji - poinformował prezes PGNiG Termika Paweł Stańczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Inwestycja w elektrociepłowni "Żerań" może się opóźnić.

"W przypadku bloku gazowo-parowego na Żeraniu główna część inwestycji jest zrealizowana. Mamy sygnały ze strony wykonawcy o możliwych opóźnieniach. Te informacje są aktualnie poddawane analizie w naszej spółce" - powiedział prezes PGNiG Termika podczas szczytu energetycznego w Gdańsku.

Blok energetyczny, budowany przez konsorcjum Mitsubishi Hitachi i Polimex-Mostostal, ma być oddany w IV kwartale tego roku. Będzie miał moc 497 MWe i 326 MWt.

Opóźnień nie ma za to przy budowie bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli. Jak informują władze PGNiG Termika, instalacja ma być oddana do użytku w najbliższych tygodniach.

"To już ostatnie rozruchy, testy. Sądzę, że to kwestia dni, tygodni, gdy będziemy mogli mówić o oddaniu obiektu" - powiedział prezes PGNiG Termika.

Spółka poinformowała też, że prowadzi działania akwizycyjne na rynku ciepłownictwa i chce być jednym z liderów.

"Uczestniczymy w procesie nabycia udziałów w Tauron Ciepło, ale to nie jest jedyny z naszych celów. Mamy różne cele na terenie kraju.Chcemy być jednym z liderów rynku ciepłownictwa. Chcemy być też otwarci na rynek mniejszych ciepłowni, czy ciepłowni samorządowych" - powiedział prezes PGNiG Termika.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energetyka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2020

Janusz EC SiekierkiNie ma opóźnień EC Stalowa, Wola.? Chyba lata opóźnień. Nie ma opóźnień przy bloku na EcZeran? Żart. Klamia non stop.

Rozwiń komentarze (1)