Notowania

sejm
18.10.2019 08:55

Pierwsze posiedzenie Sejmu 12 listopada. Marszałek senior wybrany

12 listopada ma odbyć się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Marszałkiem seniorem ma być Iwona Śledzińska-Katarasińska z Platformy Obywatelskiej - poinformował Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wybory Parlamentarne 2019. Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu 12 listopada (Fot: Stanisław Kowalczuk)

Spychalski był porannym gościem radia RMF FM. W rozmowie z rozgłośnią poinformował, kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji.

Wybory 2019. Kiedy pierwsze posiedzenie Sejmu?

Datę wyznaczono na 12 listopada, czyli dzień po święcie niepodległości. To wtedy nowi posłowie po raz pierwszy zasiądą w ławach parlamentu.

Marszałek senior. Kto nim będzie?

Wiadomo również, kim będzie marszałek senior. Pierwsze obrady zdaniem Spychalskiego ma otworzyć Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka wybrana z list Koalicji Obywatelskiej.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Nie będzie nim więc Janusz Korwin-Mikke, który mógłby pełnić tę funkcję ze względu na swój wiek. Jest bowiem jednym z najstarszych wybranych parlamentarzystów w ostatnich wyborach. Śledzińska-Katarasińska jest jednak o rok starsza.

W Senacie zadania marszałka seniora pełnić ma również kobieta - Barbara Borys-Damięcka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-11-2019

EdmaPosłowie i panie posłanki podczas przemówienia prezydenta Polski albo coś jedzą grzebią w telefonach komórkowych szemrzą do siebie nie zważając na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)