Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.07.2020 19:45

Piotr Adamczak odchodzi z zarządu Enei. Przyczyna rezygnacji nie jest znana

Piotr Adamczak złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Enei ds. handlowych z upływem dnia 10 sierpnia - podała spółka w komunikacie. Adamczak nie podał przyczyn swojej decyzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Enea)

To już kolejna rezygnacja w tej spółce, bo w środę to Zbigniew Piętka złożył rezygnację z funkcji członka zarządu Enei ds. korporacyjnych z dniem 24 lipca, poinformowała spółka. On również, nie podał przyczyn swojej decyzji.

Z końcem czerwca doszło też do zmiany na fotelu prezesa firmy. Rada Nadzorcza Enei, 30 czerwca, powołała na stanowisko prezesa Pawła Szczeszka, dotychczasowego szefa wrocławskiego zespołu elektrociepłowni.

Zobacz też: Nowe drogi w Polsce. Minister zdradza, które mogą powstać

Poprzedni prezes spółki, Mirosław Kowalik, zrezygnował ze stanowiska na początku czerwca. Przyczyn rezygnacji również nie podano.

Adamczak, który z firmą pożegnał się w czwartek, z branżą energetyczną związany jest od ponad 25 lat. Od 2011 r. pracował na stanowisku kierownika biura, a od 2013 roku dyrektora Departamentu Obrotu w Enea Trading, gdzie zajmował się działalnością handlową na rynkach energii elektrycznej, praw majątkowych do świadectw pochodzenia, uprawnień do emisji oraz współpracą handlową z OZE na rzecz spółek Grupy Enea.

Od 2016 roku pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Enea S.A. ds. Handlowych. Od 2017 roku pełnił również funkcję prezesa Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią.

Podstawą działania grupy kapitałowej Enea jest wydobycie węgla kamiennego oraz wytwarzanie, dystrybucja i handel energią elektryczną. Sieć dystrybucyjna grupy, zlokalizowana w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce, obejmuje 20% powierzchni kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, enea, energetyka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-07-2020

TróteńMoże dlatego, że statek tonie?

24-07-2020

doktor1ekDlatego, że nie zgadzają się na to aby firma pozbywała się części odpowiedzialnej za wydobycie czyli m.in. Bogdanki. Rząd karze bo Bruksela wymaga Ci … Czytaj całość

24-07-2020

WikiW tych czasach to raczej albo odejdziesz sam albo coś na ciebie znajdziemy 😕

Rozwiń komentarze (5)