Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|

Piotr Patkowski z polskiego rządu trafi do europejskiego banku? Jest nominacja

13
Podziel się:

Piotr Patkowski może zostać dyrektorem w Europejskim Banku Inwestycyjnym (EBI). Jego nominację na to stanowisko potwierdziło Ministerstwo Finansów. Wywołała ona sprzeciw polityków opozycji - pisze "Fakt".

Piotr Patkowski z polskiego rządu trafi do europejskiego banku? Jest nominacja
Piotr Patkowski trafi do EBI? Jest nominowany na stanowisko dyrektora. (PAP, Przemysław Piątkowski)
bEEKfNnV

Piotr Patkowski już za chwilę może zasiąść na fotelu dyrektora EBI - jego nominację potwierdził minister finansów Tadeusz Kościński. Jak przypomina "Fakt", bank udziela kredytów państwom członkowskim, ale te najpierw musi zatwierdzić Rada Dyrektorów. Każdy kraj unijny posiada tam jednego przedstawiciela.

- EBI to ważny organ UE. Biorąc pod uwagę przygotowanie i doświadczenie kandydata, rekomenduję Piotra Patkowskiego na stanowisko dyrektora w Radzie dyrektorów EBI - mówił wiceminister Sebastian Skuza, który przedstawiał kandydaturę wiceministra finansów. Jego słowa cytuje "Fakt".

Sam Piotr Patkowski przyznał, że ta nominacja prawdopodobnie wzięła się z dwóch powodów. Pierwszym jest jego zakres obowiązków w MF, który zapewnia mu przygotowanie merytoryczne w zakresie przyszłych obowiązków. Drugi argument to wgląd w legislację administracji rządu Mateusza Morawieckiego.

bEEKfNnX
Zobacz także: Jesteś singlem? Rząd ma dla ciebie niewiele. Minister: Tak to jest

Sprzeciw wobec tej nominacji zgłosili politycy opozycji. Suchej nitki na Piotrze Patkowskim nie pozostawili parlamentarzyści.

bEEKfNod

- Rada Dyrektorów to poważna sprawa. Kiedyś to było miejsce zarezerwowane dla byłych premierów, byłych ministrów finansów z dużym dorobkiem. A nie dla polityków, którzy mają charakter bardzo partyjny, czeladniczy, na dorobku. To bardzo smutny obraz - obsadzanie stanowisk osobami, które są na starcie zawodowym z wątpliwymi kompetencjami. To zawsze kończy się katastrofą - stwierdził Mariusz Witczak (KO), cytowany przez dziennik.

Niedawno ze stanowiska dyrektora zrezygnował Paweł Nowak. To właśnie jego ma zastąpić Piotr Patkowski. Jego kandydaturę poparli posłowie, więc teraz opinię komisji minister finansów przekaże do sekretarza generalnego EBI. Ostatnim krokiem będzie zatwierdzenie kandydatury przez Radę Gubernatorów, w której zasiadają ministrowie.

Na nowym stanowisku zarabiałby 600 euro za każdy dzień posiedzenia Rady. Ponadto otrzymywałby 250 euro zwrotu kosztów pobytu w Luksemburgu. Dziennik przypomina, że Rada zbiera się 9-10 razy w roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEKfNoy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
po mojemu
3 miesiące temu
kolejne jaja po polsku ....
ciekawe,
3 miesiące temu
KTO i DLACZEGO lansuje tego faceta ? Nawet gdyby był wybitnym studentem UMCS to niczego nie tłumaczy ? Doradca premiera w Kancelarii prezesa rady ministrów ? Kurka wodna, co to za premier rządu, który potrzebuje takich doradców ? Teraz wiceminister . Ma być dyrektorem EBI .... czy to nie degradacja ? powinien być ministrem , albo wykopać Morawieckiego Mateusza , skoro kiedyś mu doradzał ! Czyim synem czy przyjacielem jest pan Piotruś ?
pisanka
3 miesiące temu
TO KOLEJNE CIACHO SAMEGO NASZEGO ANTONIEGO !!!
bEEKfNoz
Jezus
3 miesiące temu
Czy oni naprawde mysla ze ue zgodzi sie na pottera z picu 😂😂😂😂😂😂😂bedzie znowu sukces 1000000:1😂😂😂😂
Robol
3 miesiące temu
Ludzie studiują, wydaję kasę na naukę, zbierają doświadczenie w różnych firmach, trwa to latami , a tu myk i "leszcza lub cwanianka" na wysokie stanowisko (patrz: Piotruś, Obajtek, itp.)