Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piramida finansowa. CBA zatrzymało 3 osoby z kierownictwa warszawskiej spółki

203
Podziel się

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby podejrzane o stworzenie piramidy finansowej. Działania grupy mogły narazić kilka tys. osób na stratę kilkudziesięciu mln złotych.

Piramida finansowa. CBA zatrzymało 3 osoby z kierownictwa warszawskiej spółki
CBA zatrzymało 3 osoby podejrzane o stworzenie piramidy finansowej. (Materiały prasowe, CBA)
bDSGDjkl

Jak podaje CBA, wśród zatrzymanych są: prezes zarządu warszawskiej spółki, członek zarządu oraz były dyrektor działu prawnego – radca prawny. Wszyscy zatrzymani zostali, decyzją sądu, tymczasowo aresztowani.

Jak ustalili śledczy, spółka w latach 2016-2020 oferowała sprzedaż instrumentów finansowych (głównie obligacji) kilkudziesięciu podmiotów funkcjonujących w różnych branżach.

Sprzedawano przede wszystkim obligacje firm, działających na rynku nieruchomości.

bDSGDjkn
Zobacz także: UOKiK walczy z oszustwami. "Minimalizujemy ryzyko"

"Pracownicy spółki, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadzali klientów w błąd. Wszystko wskazuje na to, że mieli świadomość, że kondycja finansowa emitentów już w chwili emisji instrumentów finansowych budziła wątpliwości co do możliwości wypłaty zainwestowanego przez obligatariuszy kapitału oraz wynikających z niego odsetek, a deklarowana wartość ustanawianego zabezpieczenia znacząco odbiegała od realnej wartości rynkowej" - czytamy w komunikacie CBA.

Zatrzymanym warszawska prokuratura przedstawiła zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustwa wielkich rozmiarów.

bDSGDjkt

Jak podaje CBA, sprawa jest rozwojowa niewykluczone, że zatrzymane zostaną kolejne osoby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSGDjkO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(203)
Marian
8 miesięcy temu
Każde państwo to piramida finansowa...
joy
8 miesięcy temu
A ta spólka to jakaś tajemnica? Dlaczego to ukrywacie?
Birgfellner
8 miesięcy temu
Czy nie jest piramidą kupowanie paramedycznych artykułów z państwowa kasę od instruktotrów narciarstwa, od handlarzy bronią-sprzetu nota bene medycznego, czy hurtowo worków po 50 zeta za sztukę? Kolesie u władzy są czubkami tej piramidy PIS.
bDSGDjkP
ozusowany
8 miesięcy temu
jeśli dobrze rozumiem, to przestępstwo polegało na obiecywaniu zysków z wpłaconych pieniędzy, choć oskarżeni wiedzieli, że tych nie będzie, a ludzie wręcz stracą to co wpłacili? To chyba zgłaszam do prokuratury ZUS, bo pod przymusem każą mi kupować udziały każdego miesiąca, choć oni, ale też i ja, wiemy, że zysków to ni cholery nie będzie, same straty, a najpewniej upadek.
raz dwa
8 miesięcy temu
czyli kaczyński, szumowski, morawiecki, sasin, czarnecki już siedzą no i tak być powinno
...
Następna strona