Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

PiS ujawnił drugie pytanie w referendum. "Tusk i Platforma mówią wiele o kobietach"

Podziel się:

"Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego w tej chwili 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?" - to drugie pytanie, które PiS zada w referendum. Ogłosiła je była premier Beata Szydło.

PiS ujawnił drugie pytanie w referendum. "Tusk i Platforma mówią wiele o kobietach"
Była premier Beata Szydło zaprezentowała drugie pytanie w referendum planowanym przez PiS (East News, Mateusz Jagielski)

"Tusk i Platforma mówią wiele o kobietach, a kazali im pracować prawie do śmierci, tak samo mężczyznom" - powiedziała Szydło w spocie opublikowanym w mediach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości w sobotę rano, zapowiadając kolejne pytanie referendalne. Będzie brzmiało:

Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego w tej chwili 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak być bezpiecznym w sieci?

Referendum. Drugie pytanie, które PiS zada Polakom

To drugie pytanie w referendum, które chce jesienią przeprowadzić PiS. Pierwsze w piątek ogłosił Jarosław Kaczyński. Dotyczy ono poparcia dla "wyprzedaży państwowych przedsiębiorstw".

Na swoim koncie Beata Szydło dodała, że "obrona Polaków przed szkodliwymi decyzjami rządu Tuska w sprawie wieku emerytalnego była priorytetem PiS już w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy". Przypomniała, że PiS po wygranych wyborach zniósł podwyższenie wieku emerytalnego, przywracając prawo do przejścia na emeryturę w wieku 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet.

"Nie pozwolimy na powrót regulacji zmuszających Polaków, aby pracowali niemal do końca życia" - dodała Szydło.

polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl