Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen. Rating spółki utrzymany

Agencja Moody’s Investors utrzymała rating koncernu PKN Orlen na poziomie Baa2. "Utrzymujemy wszystkie wskaźniki finansowe na bezpiecznym poziomie" - powiedział prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FORUM)
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Zdaniem analityków Moody's, kondycja finansowa koncernu jest "zdrowa", pomimo pandemii koronawirusa i ogólnoświatowego kryzysu. Agencja zwróciła uwagę na wysoką zmienność marż rafineryjnych, które wpływają na ratingi praktycznie wszystkich firm z sektora paliwowego.

"Dowodem na mocną pozycję finansową PKN ORLEN są ratingi nadawane Koncernowi przez agencje Moody’s i Fitch Ratings. Fakt, że ratingi te znajdują się na poziomie inwestycyjnym zwiększa naszą wiarygodność na rynku i może korzystnie wpłynąć na potencjalne rozmowy o finansowaniu naszych kluczowych projektów" – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Analitycy docenili integrację segmentu rafineryjnego, petrochemicznego oraz detalicznego. Zwrócili też uwagę na silną pozycjęPKN Orlen na rynku Europy środkowowschodniej.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: orlen, paliwa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-05-2020

ahastawiam 1000 zł, że gdyby PO i PSL nadal rządziły, to nawet gdyby ropa po 10 dolców za baryłkę by była, to benzyna byłaby w Polsce po 7 zł, bo by … Czytaj całość

27-05-2020

ukraińska pijaczka Dulkevychchcę powrotu benzyny po 6 zł, bezrobocia 20%, stawek godzinowych 6 zł brutto, wieku emerytalnego dla kobiet 67 lat, waloryzacji po 3-4 zł i ciągłego … Czytaj całość

27-05-2020

ojejto u antypolskich łapówkarskich wszy z PO, znowu żałoba

Rozwiń komentarze (5)