Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Plac zabaw kosztował 3,5 mln zł. Jest nieczynny. Trzeci przetarg na naprawę

53
Podziel się:

Nowoczesny plac zabaw w parku Ujazdowskim, wybudowany za 3,5 mln zł, od dwóch lat jest nieczynny. Wykonawca odmówił jego naprawy, a do ogłoszonych przez Zarząd Zieleni dwóch przetargów nikt się nie zgłosił. Ogrodnicy szykują teraz trzeci przetarg.

Plac zabaw kosztował 3,5 mln zł. Jest nieczynny. Trzeci przetarg na naprawę
Nowoczesny plac zabaw w parku Ujazdowskim, wybudowany za 3,5 mln zł, od dwóch lat jest nieczynny (East News)

Długo wyczekiwany plac zabaw w parku Ujazdowskim został otwarty latem 2019 z dwuletnim opóźnieniem. Niestety dzieci nie nacieszyły się nim za długo, gdyż już po miesiącu wykryto usterki i został zamknięty. Potem okazało się, że z placu nie można korzystać zimą, więc na ten czas był zamykany. Ostatecznie ze względów bezpieczeństwa obiekt zamknięto w sierpniu 2021 r.

- Okresowa kontrola roczna wykazała, że część urządzeń na placu zabaw stanowi zagrożenie dla jego użytkowników. W związku z tym zlecono zewnętrzną ekspertyzę mającą na celu kompleksową kontrolę stanu technicznego i bezpieczeństwa placu zabaw. Wyniki tej ekspertyzy otrzymaliśmy w lutym 2022 r. - poinformowała rzeczniczka Zarządu Zieleni Karolina Kwiecień-Łukaszewska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Plaga szczurów na placu zabaw. Szokujące nagranie mieszkańca Lublina

Z dokumentu wynika, że usterki i nieprawidłowości konieczne do naprawy spowodowane są w przeważającej części z użycia przez wykonawcę materiałów słabej jakości. - Usterki wynikają również z nieprawidłowej konstrukcji i montażu urządzeń pod powierzchnią ziemi - dodaje urzędniczka.

- Wykonawca w ramach rękojmi powinien podjąć się wykonania tych napraw, jednak tego odmówił i w związku z tym, byliśmy zmuszeni znaleźć wykonawcę, który podejmie się tych napraw. Oczywiście kosztami obciążymy pierwotnego wykonawcę - powiedziała Kwiecień-Łukaszewska.

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy ogłosił w związku z tym dwa przetargi na wykonanie napraw. Jednak nikt się nie zgłosił. Teraz miejscy ogrodnicy szykują się do trzeciego przetargu.

- Wykonujemy w tym momencie dodatkową wycenę niektórych urządzeń na tym placu zabaw, ponieważ zmieniły się normy bezpieczeństwa i niektóre z tych elementów muszą być do nich dostosowane. Potrzebujemy też kosztorysu dodatkowego, który jest niezbędny do dołączenia go do dokumentacji przetargowej. Zleciliśmy też dodatkową ekspertyzę dotyczącą norm bezpieczeństwa – powiedziała rzeczniczka.

Zaznaczyła, że ekspertyza i kosztorys dołączone zostaną do dokumentów przetargowych. - I mamy nadzieję, że wreszcie ktoś podejmie się wykonania tego działania - dodała.

"Pieniądze wyrzucone w błoto"

Opieszałość Zarządu Zieleni krytykuje dzielnicowy radny Łukasz Warsicki (PiS).

- Już po oddaniu do użytkowania okazało się, że stan techniczny pewnych elementów zagrażał użytkowaniu przez dzieci i zapadła decyzja o zamknięciu tego pięknego placu zabaw. Teraz to wszystko stoi i marnieje – powiedział. - Pieniądze wydane na tę inwestycję to pieniądze wyrzucone w błoto - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(53)
Lebioda
5 miesięcy temu
Trzaskowski to ma fajną robotę.
Litości!!!
5 miesięcy temu
Znowu nie ma winnych??? WINNY jest urzędnik, tego....nie widzi NIKT??? Pytam dlaczego??? To urzędnik odpowiadał za : poprawność projektu, proces przetargowy, dokumentację techniczną, i inspektora nadzoru!!!! Do tego ...URZĘDNIK dokonał odbioru, czyli stwierdził poprawność wykonania zgodnie z projektem i wymogami!!! Co jeszcze???
Litości!!!
5 miesięcy temu
Jak WINNY jest urzędnik, to....nie ma Ziobry!!! Pytam dlaczego??? To urzędnik odpowiadał za : poprawność projektu, proces przetargowy, dokumentację techniczną, i inspektora nadzoru!!!! Do tego ...URŻĘDNIK dokonał odbioru, czyli stwierdził poprawność wykonania zgodnie z projektem i wymogami!!! Co jeszcze???
Bobek
5 miesięcy temu
Ja się nie dziwię, że w Polsce do przekopu kanału bierze się zagraniczną firmę, budowa lotniska zagraniczna firma, budowa elektrowni atomowej zagraniczna firma ( tu akurat dobrze) skoro placu zabaw nie potrafimy zbudować ani naprawić.
Bobek
5 miesięcy temu
Ja się nie dziwię, że w Polsce do przekopu kanału bierze się zagraniczną firmę, budowa lotniska zagraniczna firma, budowa elektrowni atomowej zagraniczna firma ( tu akurat dobrze) skoro placu zabaw nie potrafimy zbudować ani naprawić.
...
Następna strona