Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

"Po co milionerom 500 plus"? Lewica mówi o progach

388
Podziel się:

Zdaniem Roberta Biedronia, w obliczu inflacji konieczna jest dyskusja o wprowadzeniu progów dochodowych w przypadku tego świadczenia. To świadczenie powinno trafiać tam, gdzie jest najbardziej potrzebne - powiedział w poniedziałek współprzewodniczący Nowej Lewicy.

"Po co milionerom 500 plus"? Lewica mówi o progach
500 plus wypłacane jest obecnie na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Bez względu na dochody rodziny (Adobe Stock, PAP, Tupungato, Stephanie Lecocq)

- Uważam, że w przypadku 500 plus trzeba rozmawiać o pewnych progach dochodowych, np. dla tych, którzy są milionerami. To świadczenie powinno trafiać tam, gdzie jest najbardziej potrzebne - powiedział w poniedziałek współprzewodniczący Nowej Lewicy eurodeputowany Robert Biedroń.

Lewica nie zlikwiduje 500 plus

Robert Biedroń zapytany, czy jeśli Lewica dojdzie w Polsce do władzy, świadczenie 500 plus zostanie zniesione, zapewnił, że nie ma takich planów.

- Lewica niczego nie zlikwiduje w tych sprawach, ponieważ my jesteśmy ugrupowaniem z prospołeczną odpowiedzią - zaznaczył. Dodał jednak, że "w obliczu inflacji konieczna jest dyskusja o wprowadzeniu progów dochodowych w przypadku tego świadczenia".

Teraz już (500 plus) nie wystarcza na utrzymanie dziecka (…), bo jest realna inflacja – stwierdził europoseł.

Jego zdaniem pomoc ta powinna trafiać "tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

- Uważam, że 500 plus nie powinno być przyznawane np. tym, których stać na jachty. Po co milionerom 500 plus? - pytał polityk.

Powszechność 500 plus

Obecnie świadczenie wychowawcze jest wypłacane w ramach Programu Rodzina 500 Plus na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny. Świadczenie to ma na celu częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych. Świadczenie wychowawcze przysługuje matce albo ojcu, opiekunowi prawnemu dziecka lub opiekunowi faktycznemu dziecka.

Opiekunem faktycznym jest osoba, która opiekuje się dzieckiem i wystąpiła do sądu z wnioskiem o przysposobienie dziecka. Jeśli dziecko przebywa w pieczy zastępczej – w rodzinie zastępczej lub w pieczy instytucjonalnej, świadczenie przysługuje podmiotom sprawującym tę pieczę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(388)
minio
12 miesięcy temu
Ma rację. Ale zapomniał dodać, że osoby posiadające mało (lub żadnych) dzieci powinny płacić dużo wyższe podatki. Składek emerytalnych nie uzbierają tyle by starczyło na emerytury dla singli/bezdzietnych. Kto dołoży do ich emerytur...? Dzieci wychowane w heteroseksualnych rodzinach. Wychodzi, że Pan Biedroń/libertyni/yuppies itp są pasożytami żerującymi na wielodzietnych ubogich/patologicznych/religijnych rodzinach... To jest sprawiedliwość społeczna wg lewicy? Te dzieci będą tyrać na emeryturę Pana Biedronia zamiast być szczęśliwe i robić co im się podoba.
TakaPrawda
12 miesięcy temu
I dobrze, ustawić próg na 6 tys. Na osobę i wystarczy... To daje 18 tys. Dochodu jak ma się 1 dziecko, jak 2 to 24 tys. Wystarczająco, żeby 500 zł. Od państwa nie potrzebować
Tomasz
12 miesięcy temu
Po co milionerom 500+? Znając pomysły PISlandii to próg zostanie ustalony nie na 1mln tylko na poziomie minimum egzystencji więc ta dyskusja zmierza w złym kierunku.
Kopa
12 miesięcy temu
Tylko tym ktorzy pracuja,placą zusy,podatki.Patoli nie,bo do pracy nigdy nie pojdzie......bogaty tez zarobil na to podatkami zeby pobierac 500+
Pipi
12 miesięcy temu
A ten co się odzywa?Jego to nie dotyczy!
...
Następna strona