Notowania

Pociągi na Pol'And'Rock jednak dojadą. "Pasażerowie są dla nas najważniejsi"

Przewozy Regionalne jednak uruchomią dodatkowe połączenia dalekobieżne na festiwal Pol'and'Rock - poinformowała spółka. Zainterweniował premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)

Festiwalowicze jednak dojadą pociągiem na "Najpiękniejszy festiwal świata" w Kostrzynie nad Odrą. Długo nie był to takie pewne, bowiem wcześniej państwowa spółka Przewozy Regionalne zapowiedziała, że dodatkowych połączeń na Pol'and'Rock w tym roku nie będzie. Jurek Owsiak w odpowiedzi zorganizował akcję "Skazani na busa", proponując chętnym podróż specjalnym autokarem.

Wsparcie okazał również marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, który zapowiedział, że zorganizuje dodatkowe pociągi, które zawiozą fanów muzyki. Podobne wsparcie zapowiedział wcześniej marszałek województwa pomorskiego. On również wyśle pociągi do Kostrzyna.

W środę rzecznik prasowy tej Przewozów Regionalnych Dominik Lebda poinformował, że spółka jednak zorganizuje dodatkowe pociągi.

"Pasażerowie są dla nas najważniejsi. Cieszy nas, iż bardzo dobra współpraca z udziałowcami w zakończonym sukcesem procesie restrukturyzacji spółki jest kontynuowana również przy okazji ważnych dla społeczeństwa wydarzeń" - przekonywał Krzysztof Zgorzelski, prezes zarządu Przewozy Regionalne, którego wypowiedź przytacza Polska Agencja Prasowa.

W sprawie pociągów na Pol'and'Rock interweniował premier Morawiecki. We wtorek na twitterze napisał: "Po rozmowie z Joachimem Brudzińskim i minister Elżbietą Witek, w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem ministrowi Andrzejowi Adamczykowi przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce".

Dawny "Przystanek Woodstock" od ubiegłego roku funkcjonuje pod nazwą Pol'and'Rock Festival. Jego 25. edycja odbędzie się 1-3 sierpnia 2019 r., jak od wielu lat w Kostrzynie nad Odrą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2019

Król PolskiPiS stwarza problemy, które póżniej rozwiązuje i ogłasza sukces. Co za załosni, mali hipokryci.

19-06-2019

Polak małyPeOwskie trole i tak napiszą, że Morawiecki zrobił to by kupić sobie głosy

19-06-2019

realnywalić PiS

Rozwiń komentarze (25)