Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Pocztowcy chcą podwyżki. Szykuje się protest

172
Podziel się:

Obecny zarząd Poczty Polskiej kończy kadencję, wybrany ma być nowy. Pensje? 47 tys. zł miesięcznie. Szeregowi pracownicy walczą o 500 zł podwyżki.

Za kilka dni ma zostać wybrany nowy zarząd Poczty Polskiej.
Za kilka dni ma zostać wybrany nowy zarząd Poczty Polskiej. (East News)

Za kilka dni ma zostać wybrany nowy zarząd Poczty Polskiej – przypomina "Gazeta Wyborcza".

Wiceprezesi zgodnie z ustawą zarabiają 47 tys. zł miesięcznie, prezes 49 tys. zł plus tzw. wynagrodzenie uzupełniające za zrealizowane cele – w sumie nawet 147 tys. zł.

Problemem są pensje szeregowych pocztowców. Związkowcy z Solidarności od dłuższego czas walczą o podwyżki. Oficjalnie już weszła w spór zbiorowy z pracodawcą.

Pracownicy poczty żądają 500 zł podwyżki. To roczny koszt około 700 mln zł. Minimalna płaca na Poczcie to 2,5 tys. zł brutto.

Na Poczcie trwa akcja żółta kartka dla zarządu, od 6 do 10 maja pracowici manifestują swoje niezadowolenie w pracy nosząc żółte kamizelki. Protest wisi w powietrzu, ostrzegają związkowcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(172)
Pracownikpp
4 lata temu
Poczta to nie tylko listonosze to całe zaplecze. Co z innymi stanowiskami jak np ekspedycja która pracuje równie ciężko dziennie przez ręce przechodzi kilkaset paczek i jeszcze więcej listów które są rozdzielane na rejony. Ogrom pracy jak i wysiłku fizycznego niestety to nie przekłada się na płacę. Jestem pracownikiem poczty i ledwo starcza mi do 1. Moje wynagrodzenie to średnio 1000 zl i nie ma to się w żaden sposób do pracy i wysiłku jaki wkładam. Sieciowe umowy śmieszne bo inaczej nazwać to nie można praca na wymiar 0.5 bądź 0.75 etatu to śmiech na sali. Mimo chęci do pracy i zaangażowania brak perspektywy szansy na cały etat ze strony pracodawcy. Poczta Polska bogaci się kosztem pracowników wyslugiwac się ludźmi to wkurza
Jacek
4 lata temu
Jestem listonoszem w Up.W-wa 12 i za rządów PIS zarabiam bardzo dobrze ,a pracę kończę zazwyczaj koło południa.Ten protest i zapowiadany strajk ma podtekst polityczny !
Pracownik
4 lata temu
Solidarność w sporze zbiorowym z Zarządem. A cały zarząd składa się z solidarności łącznie z dyrektorami i kierownikami. Walczą sami ze sobą?! 😁 Żałosne
Sprywatyzowac
4 lata temu
Awizonosze chyba
BS
4 lata temu
W przeciwieństwie do NIEROBOW nauczycieli, listonosz zasługuje na podwyżkę, gdyż wykonuje ciężką pracę, za psie pieniądze.
...
Następna strona