Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Podpalenia w Polsce. ABW zatrzymała podejrzanych. Grozi im dożywocie

14
Podziel się:

Trzy osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego usłyszały zarzuty za działalność na rzecz obcego wywiadu. Zostały aresztowane na trzy miesiące - poinformowała PAP Prokuratura Krajowa. Mieli podejmować działania dywersyjne i sabotażowe.

Podpalenia w Polsce. ABW zatrzymała podejrzanych. Grozi im dożywocie
ABW zatrzymała trzy osoby, którym postawiono zarzut działalności na rzecz obcego wywiadu (Agencja Wyborcza.pl, foto-stoleczna)

- Na polecenie prokuratora dolnośląskiego pionu PZ Prokuratury Krajowej funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzy osoby w śledztwie dotyczącym prowadzenia działalności na rzecz obcego wywiadu. Wśród zatrzymanych jest jeden obywatel RP oraz dwóch obywateli Białorusi - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Chów klatkowy" pod Warszawą. Nie zostawiają suchej nitki na inwestycji dewelopera

Przekazała, że prokurator przedstawił trzem zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu prowadzenie działalności na rzecz obcego wywiadu przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej oraz branie udziału w działalności wywiadu rosyjskiego i podejmowanie w zamian za obietnicę uzyskania korzyści majątkowych działań dywersyjnych i sabotażowych na terenie Polski.

Zatrzymanym grozi dożywocie

- Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa, ucieczki, ukrycia się podejrzanych oraz grożącą im surową karę prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił stanowisko prokuratora, uwzględnił wnioski i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzech podejrzanych - poinformowała PK. Grozi im nawet dożywocie.

27 maja 2024 r., na terenie Warszawy, Pruszkowa oraz woj. pomorskiego, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzech mężczyzn – obywatela Polski oraz dwóch obywateli Białorusi – podejrzewanych o dokonywanie podpaleń obiektów w różnych częściach kraju - poinformowała z kolei w komunikacie ABW.

Dodano, że są to kolejne zatrzymania w śledztwie dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej, której zadaniem było dokonywanie sabotażu, w szczególności podpaleń, na zlecenie rosyjskich służb specjalnych.

W styczniu 2024 r. ABW zatrzymała obywatela Ukrainy, który czynił przygotowania do podpaleń obiektów na terenie Wrocławia. W toku przeprowadzonych czynności procesowych ujawniono i zabezpieczono m.in. przedmioty mogące służyć do realizacji kolejnych tego typu działań sabotażowych - przekazała ABW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Rana
2 tyg. temu
Do Żylety, nic tym unijnym urzedasom nie zrobią (jedynie my możemy zrobić, nie głosują na takich) , pelno tam takich chroni się za immunitetem, jak chociażby europoseł Janusz Lewandowski z ramienia PO, już tyle lat tam" urzęduje" a do czego doprowadził Polske w latach 90? Mało kto już pamięta, a na historii niestety o tym nie uczą, a no ten pan wyprzedał za pół darmo obcemu kapitałowi polskie firmy, które dobrowadzono do upadłości, tym samym koszac konkurencję dla firm w innych krajach(przede wszystkim w, Niemczech) np stocznie polskie.
Zyleta
2 tyg. temu
A w lat dostanie Tusk wraz z Bodnar em, Sienkiewicz em i reszta bandy, co za pół roku "udało" im się rozwalić kraj, zarówno gospodarczo jak i prawnie?. Czy w ogóle uda się postawić tych panów przed TS, czy będzie ich przeżarta korupcją UE (zamiatanie afery Katargate pod dywan z Eva Kaili na czele i innymi unijnym politykami ) broniła do ostatniego tchu. Bądźmy na wyborach 9 czerwca nie pozwólmy na bezprawie , tak w Polsce jak i w UE, wybierzmy ludzi prawych.
rzucam paleni...
2 tyg. temu
grozi im że dożywotnio będą musieli podpalać? co za kraj absurdow
Tomi
2 tyg. temu
We Francji za czasów rewolucji królowała gilotyna. Szafot jest bardziej ekonomiczny i przemawiający do wyobraźni potencjalnych złoczyńców niż dożywotnie osadzenie w zakładzie penitencjarnym.
Gyuio
2 tyg. temu
W Modlinie macie ich setki. Z Warszawy uciekli przed kontrolami. Tu nic im nie grozi mieszkają na działkach po 20 ty w jednym domku. Mamy tu z nimi wesoło. Gruzini i inni.Policja jest bardzo tolerancyjna Pozwala im na wszystko. Jazda pod prąd na porządku dziennym!!!