Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

Podwyżki dla polityków. Chcą o 231 mln zł więcej

51
Podziel się:

Na ten rok zaplanowano wydatki rzędu 1,2 mld zł na Sejm, Senat oraz Kancelarie Premiera i Prezydenta. Politycy do końca roku zamierzają wydać kolejne 200 mln.

Podwyżki dla polityków. Chcą o 231 mln zł więcej
Premier i marszałkowie po podwyżce zarabiają ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie po 12 tys. zł. (kprm, Krystian Maj)
bEISvePV

241 mln zł do końca roku więcej niż planowano w budżecie ma pójść na podwyżki oraz remonty - informuje dziennik "Fakt".

Tylko do kancelarii premiera ma trafić 214,5 mln zł ekstra. Więcej będziemy też łożyć na utrzymanie prezydenta, Sejmu i Senatu.

Premier i marszałkowie będą zarabiać ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie po 12 tys. zł.

bEISvePX
Zobacz także: Podwyżki dla posłów? Zdecydowany komentarz wicerzecznika PiS

Posłowie zdecydowali też o 40 proc. wzroście wynagrodzenia prezydenta, zapewnili wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc. i wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Z informacji, do których dotarł "Super Express" wynika, że w 2022 roku popłynie kolejny strumień pieniędzy, tym razem do klubów i kół poselskich. Chodzi o 11 mln zł. Z tego milion ma pójść na eksploatację służbowych samochodów.

bEISveQd

Jak policzył dziennik, w przyszłym roku na każdego posła wydamy o 300 zł więcej miesięcznie. A to daje kolejne 1,6 mln zł.

Przypomnijmy, że parlamentarzyście nie muszą opłacać mieszkania w Warszawie, mają darmowe bilety lotnicze, autobusowe i kolejowe. Nie płacą też z własnej kieszeni za taksówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEISveQy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(51)
Xxx
2 tyg. temu
ŻENADA🤢
KORYTO PLUS ...
2 tyg. temu
Pieniądze macie na tak wysokie podwyżki dla siebie, na wszystko i dla wszystkich, z wyjątkiem emerytów. Dla emerytów dalej nie ma zwolnienia z podatku dla tych co mają emerytury ponad 2500 zł brutto – 2091 zł netto, dalej emeryci płacą 100 % za leki, dalej brak wdowich emerytur, dalej nie zmieniliście zasiłków pogrzebowych, itp. To chory kraj, To chory system ! Zdecydowanie mówimy NIE dla 500 PLUS NIE dla tak wysokich podwyżek dla polityków i parlamentarzystów ! NIKT nie musi być politykiem ani parlamentarzystom. Można się przebranżowić ! Podwyżki też należą się wszystkim emerytom i zwolnienie z podatku. Emerytury w zależności od przepracowanych lat i płaconych składek, a NIE inaczej ! Kiedy 30451 zł kwota wolna od podatku dla wszystkich emerytów ? Kwota wolna od podatku 30451 zł to kwota wolna przysługująca posłom i senatorom. Oznacza, że posiadają oni dziesięciokrotnie wyższą kwotę wolną od podatku od innych obywateli, przysługuje im 300 + dodatek mieszkaniowy dla posłów i senatorów, 500 PLUS bez podatku dla dzieci parlamentarzystów bez względu na dochody i inne przywileje.
PODWYŻKI ?
3 tyg. temu
Pytanie dlaczego tak wysokie podwyżki dali politykom, parlamentarzystom, nie ma tłumaczenia, że nie mieli tyle lat. Mają tak wysokie pensje, diety, dodatki i przywileje i to powinno im wystarczyć . Powołują się na pensje jakie są na zachodzie czy oni wiedza jakie są tam emerytury i na co jest stać emerytów z Niemiec ? Tak socjal jest większy jak polskie emerytury ! Emeryci tez nie mieli żadnych podwyżek od lat tylko głodowe waloryzacje nie pokrywające drożyzny jaka im zafundowały kolejne rządy. Podwyżki powinny być jednakowe 4 % dla wszystkich bez wyjątku, a nie sobie dali 75 %, 60 %, 40 %, podwyższyli sobie diety poselskie. Nie rozumiem za co podwyższyli pensje byłym prezydentom - emerytom, aż o 9588,90 zł ? Pytam za co, co oni teraz robią i czego dokonali ?
bEISveQz
K.P.
3 tyg. temu
Emerytom drożyzna, podwyżki czynszów, śmieci, prądu, gazu, żywności, leków, podwyżki ubezpieczenia na 9 %, głodowa waloryzacja 4,89 % w 2022 r, a sobie luksusy, tysiące złotych i przywileje tak wygląda SPRAWIEDLIWOŚĆ wg PISu ! Żadnego poparcia dla was !
emeryt
3 tyg. temu
Gdzie 30451 zł - kwota wolna od podatku dla wszystkich emerytów, posłowie i senatorowie mają aż 10 razy wyższą kwotę wolną od podatku niż zwykli obywatele bez względu na dochody/. Emeryci pracowali, płacili składki, a teraz ich karzecie za to, ze wypracowali sobie emerytury 2500 zł brutto - netto 2091 zł ? SKANDAL ! Zadbaliście o siebie , a o emerytach zapomnieliście ! Zadbaliście o sobie daliście sobie podwyżki od 75 % do 40 %, podwyższyliście sobie diety z 2505,20 zł do 4008,30 zł , a emerytom dacie 4,89 % waloryzacji w 2022 r. oraz podwyżkę składki zdrowotnej do 9 % ? Ile emeryci na tym starca ?
...
Następna strona