Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Podwyżki dla polityków. Chcą o 231 mln zł więcej

52
Podziel się:

Na ten rok zaplanowano wydatki rzędu 1,2 mld zł na Sejm, Senat oraz Kancelarie Premiera i Prezydenta. Politycy do końca roku zamierzają wydać kolejne 200 mln.

Podwyżki dla polityków. Chcą o 231 mln zł więcej
Premier i marszałkowie po podwyżce zarabiają ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie po 12 tys. zł. (kprm, Krystian Maj)

241 mln zł do końca roku więcej niż planowano w budżecie ma pójść na podwyżki oraz remonty - informuje dziennik "Fakt".

Tylko do kancelarii premiera ma trafić 214,5 mln zł ekstra. Więcej będziemy też łożyć na utrzymanie prezydenta, Sejmu i Senatu.

Premier i marszałkowie będą zarabiać ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie po 12 tys. zł.

Zobacz także: Podwyżki dla posłów? Zdecydowany komentarz wicerzecznika PiS

Posłowie zdecydowali też o 40 proc. wzroście wynagrodzenia prezydenta, zapewnili wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc. i wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Z informacji, do których dotarł "Super Express" wynika, że w 2022 roku popłynie kolejny strumień pieniędzy, tym razem do klubów i kół poselskich. Chodzi o 11 mln zł. Z tego milion ma pójść na eksploatację służbowych samochodów.

Jak policzył dziennik, w przyszłym roku na każdego posła wydamy o 300 zł więcej miesięcznie. A to daje kolejne 1,6 mln zł.

Przypomnijmy, że parlamentarzyście nie muszą opłacać mieszkania w Warszawie, mają darmowe bilety lotnicze, autobusowe i kolejowe. Nie płacą też z własnej kieszeni za taksówki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(52)
ed54
11 miesięcy temu
I znowu to pewnie wszystko będzie wina Tuska i Putina że za mało płacił nierobom i pasożytom, którzy tuczą się na Polskich podatnikach. Administracja rządowa zatrudnia 120 tys nierobów, których utrzymanie kosztuje Polaków 25 miliardów złotych samo utrzymanie kancelarii Morawieckiego to koszt 700 milionów zł i ciągle mało Ochrona prezesa to koszt 1.8 miliona złotych Prawica dostała 23 miliony złotych PO 19.9 lewica 11.4 miliona Na Fundusz Kościelny państwo zaplanowało 192.8 miliona złotych To przekracza ludzkie pojęcie w czasach drożyzny i nędzy Polaków przy takich wydatkach maszyny drukujące pieniądze bez wartości są rozgrzane do czerwoności A odpowiedzialni za ten stan rzeczy śmieją się Polakom w twarz jeżdżąc i siejąc propagandę sukcesu
Xxx
2 lata temu
ŻENADA🤢
KORYTO PLUS ...
2 lata temu
Pieniądze macie na tak wysokie podwyżki dla siebie, na wszystko i dla wszystkich, z wyjątkiem emerytów. Dla emerytów dalej nie ma zwolnienia z podatku dla tych co mają emerytury ponad 2500 zł brutto – 2091 zł netto, dalej emeryci płacą 100 % za leki, dalej brak wdowich emerytur, dalej nie zmieniliście zasiłków pogrzebowych, itp. To chory kraj, To chory system ! Zdecydowanie mówimy NIE dla 500 PLUS NIE dla tak wysokich podwyżek dla polityków i parlamentarzystów ! NIKT nie musi być politykiem ani parlamentarzystom. Można się przebranżowić ! Podwyżki też należą się wszystkim emerytom i zwolnienie z podatku. Emerytury w zależności od przepracowanych lat i płaconych składek, a NIE inaczej ! Kiedy 30451 zł kwota wolna od podatku dla wszystkich emerytów ? Kwota wolna od podatku 30451 zł to kwota wolna przysługująca posłom i senatorom. Oznacza, że posiadają oni dziesięciokrotnie wyższą kwotę wolną od podatku od innych obywateli, przysługuje im 300 + dodatek mieszkaniowy dla posłów i senatorów, 500 PLUS bez podatku dla dzieci parlamentarzystów bez względu na dochody i inne przywileje.
PODWYŻKI ?
2 lata temu
Pytanie dlaczego tak wysokie podwyżki dali politykom, parlamentarzystom, nie ma tłumaczenia, że nie mieli tyle lat. Mają tak wysokie pensje, diety, dodatki i przywileje i to powinno im wystarczyć . Powołują się na pensje jakie są na zachodzie czy oni wiedza jakie są tam emerytury i na co jest stać emerytów z Niemiec ? Tak socjal jest większy jak polskie emerytury ! Emeryci tez nie mieli żadnych podwyżek od lat tylko głodowe waloryzacje nie pokrywające drożyzny jaka im zafundowały kolejne rządy. Podwyżki powinny być jednakowe 4 % dla wszystkich bez wyjątku, a nie sobie dali 75 %, 60 %, 40 %, podwyższyli sobie diety poselskie. Nie rozumiem za co podwyższyli pensje byłym prezydentom - emerytom, aż o 9588,90 zł ? Pytam za co, co oni teraz robią i czego dokonali ?
K.P.
2 lata temu
Emerytom drożyzna, podwyżki czynszów, śmieci, prądu, gazu, żywności, leków, podwyżki ubezpieczenia na 9 %, głodowa waloryzacja 4,89 % w 2022 r, a sobie luksusy, tysiące złotych i przywileje tak wygląda SPRAWIEDLIWOŚĆ wg PISu ! Żadnego poparcia dla was !
...
Następna strona