Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki w PKN Orlen. Pensję w górę i 3,5 tys. zł nagrody

Związkowcy i zarząd PKN Orlen porozumieli się w sprawie podwyżek. Od marca pensje w państwowym koncernie wzrosną o 150 zł, a w październiku o kolejne 150 zł. Ale to nie wszystko - zatrudnieni w Orlenie mogą liczyć też na hojne nagrody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Orlen zapowiada spore podwyżki dla pracowników (Fot: Forum)

"Wspólnie ze związkami zawodowymi wypracowaliśmy satysfakcjonujące dla obu stron warunki" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Co to za warunki? Poza 300 zł brutto podwyżki, pracownicy mogą liczyć też na niemałe dodatki. - Będą jednorazowe nagrody w łącznej wysokości 3,5 zł brutto - zapowiada koncern. W oświadczeniu nie precyzuje jednak, czy każdy zatrudniony dostanie te pieniądze.

Dodatkowo uzgodniono podwyżki uznaniowe - średnio 100 zł brutto na pracownika, które będą przyznawane od 1 lipca. - Ma to na celu docenienie pracowników o wysokich kompetencjach oraz osiągających najlepsze wyniki w pracy - czytamy w komunikacie Orlenu.

Prezes Orlenu o wspieraniu sportowców. "Nie chodzi tylko o wizerunek i biznes". Obejrzyj wideo:

- Każdy pracownik otrzyma w 2020 r. też doładowanie Karty Zakupowej na kwotę 515 zł na zakupy na stacjach Orlen, z możliwością zamiany doładowania Karty na doładowanie indywidualnego konta na Platformie Kafeteryjnej - dodaje zarząd państwowego koncernu.

- Inwestujemy w naszych pracowników, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na realizację celów biznesowych spółki. Jest to szczególnie ważne w kontekście realizowanych obecnie kluczowych dla przyszłości Orlenu inwestycji - dodał prezes Obajtek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-02-2020

tedy00obajtek siwe b awi ,cena paliwa rośnie a akcje na giełdzie pikują

01-03-2020

MaksDyzma polskich czasów

29-02-2020

QbaŻenada. Te 100 zł uznaniówki to tylko po to żeby nie było jedności wśród pracowników bo jeden dostanie a drugi nie. A jak w załodze nie ma jedności to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)