Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 26 lutego

0
Podziel się:

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 26.02.2020 - ostrzeżenia IMGW. Na terenie większości kraju występują opady deszczu. Miejscami w wielu rejonach Polski pojawi się również przymrozek.

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 26 lutego
Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 26 lutego (Shutterstock.com)

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 26 lutego

Jak informuje IMGW, południe oraz częściowo centrum Europy znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Na Polskę oddziałuje klin słabego wyżu z centrum przemieszczającym się znad południowych Niemiec nad Rumunię. Z północnego zachodu napływa dość chłodne powietrze polarne morskie.

Dopiero w czwartek czeka nas rozpogodzenie. Zza chmur wyjrzy słońce, pochmurnie jedynie na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach. Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu.

26.02.2020 - Pogoda na dziś - dla biznesu i gospodarki - ostrzeżenia IMGW:
Jak informuje IMGW, silniejsze porywy wiatru występują nad morzem i w górach. Jutro możemy także spodziewać się tzw. niżu wtórnego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia hydrologiczne dla wybrzeża zachodniego i wschodniego. Prognozuje się także wystąpienie silnych porywów wiatru od pięciu do siedmiu stopni w skali Beauforta.

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - środa 26 lutego

Dzień przymrozkowy wystąpi w woj. śląskim, podkarpackim, podlaskim i warmińsko-mazurskim - podaje portal agrometeo.pl. Dzień przymrozkowy występuje, gdy temperatura minimalna jest niższa od 0°C, a temperatura maksymalna wyższa od 0°C (tmin<0°C i tmax>0°C). Dzień przymrozkowy określany jest na podstawie temperatur mierzonych na wysokości 5cm i/lub na wysokości 2m nad powierzchnią gruntu.

Zjawisko, podczas którego na wysokości 5cm nad powierzchnią gruntu występuje przymrozek (tmin<0°C i tmax>0°C), a na wysokości 2m temperatura minimalna jest wyższa od 0°C (tmin>0°C) nazywamy przymrozkiem przygruntowym.

gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)