Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy boją się prosić o podwyżki. Wolą zmienić pracę

- Zaledwie 30 proc. Polaków twierdzi, że rozmawiało w ostatnim roku z szefem o podwyżce, a 18 proc. tego nie robi, bo boi się reakcji szefa. Z kolei aż 22 proc. zmieniło w ostatnim czasie pracę, to jest bardzo dużo – powiedział w programie "Money. To się Liczy" Łukasz Komuda, Łukasz Komuda, ekspert ds. rynku pracy w Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Tagi:
0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
vic
2 miesiące temu
Tak prawda... teraz zmieniłam pracę bo koszt benzyny mnie dobijał. w pracy szef poruszenie że chcą teraz pensję podwyższyć itp... a przy odpisaniu nowej umowy miesiac temu nie miałam z kim rozmawiać. to poszukałam innej roboty... no niestety widać w budżetówce _że nabijają kabze tylko swoim....
Polska
3 miesiące temu
Problem jest z pracodawcami, jak mu powiesz ze chcesz podwyzke to zaczyna się targować, że nie 20% a 10% i najpredzej za 3 miesiące i o ile sprzedaż będzie taka i taka. Po prostu nie ma sensu się użerać - jest to potwierdzone wieloma badaniami i eksperymentami - stary pracodawca nigdy nie da ci takiej podwyżki jak nowa firma.
Programista
3 miesiące temu
To dobrze świadczy o rodakach, bo to nie pracownik powinien prosić o podwyżkę a pracodawca powinien regularnie ( nie rzadziej niż 1 na rok ) przychodzić z inicjatywą podwyżki do pracownika. Jeżeli wasz pracodawca nie przychodzi do was z propozycją podwyżki to go po prostu zmieńcie najlepiej odchodząc bez przekazania kompetencji ani wiedzy nikomu nowemu żeby pracodawcy się w końcu nauczyli jak dużo może ich kosztować odejście pracownika. Ja akurat pracuję w IT a to trochę inna bajka niż większość rynku pracy, ale tutaj straty dla pracodawcy z tytułu odejścia doświadczonego pracownika idą w setki tyś. zł a w skrajnych przypadkach mogą wynieść nawet ponad 1 mln zł.
Polak
3 miesiące temu
Serio!!!!!! Czyli nic w Polsce sie nie zmienilo jak jestem i zyje 12 lat w UK. W tedy tez tak bylo. Masakra
Od zawsze
3 miesiące temu
wiadomo, że nowo zatrudniony pracownik ma wyższą pensję od Twojej "bo za niższą nikt nie chce przyjść" tłumaczy szef. Z tego powodu zawsze lepiej zmienić pracę niż się prosić na kolana o ulamek tego co ktoś dostanie na wejściu do firmy jako nowy pracownik.