Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Kartony na pożegnanie. Policjanci zakpili z byłego komendanta

86
Podziel się:

Odchodzący na emeryturę komendant Komedy Miejskiej w Olsztynie, który był skonfliktowany ze związkowcami, otrzymał od nich nietypowy prezent. - Wychodzimy z założenia, że prezenty powinny być praktyczne i powinny się przysłużyć osobie obdarowanej – piszą na Facebooku policjanci z KMP Olsztyn.

Kartony na pożegnanie. Policjanci zakpili z byłego komendanta
Były komendant był skonfliktowany ze związkowcami w KMP Olsztyn (East News, Facebook, Facebook, Piotr Kamionka)

Związkowcy Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji w regionie warmińsko-mazurskim przygotowali nietypowy prezent dla odchodzącego na emeryturę komendanta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Inspektor Piotr Koszczał dostał na koniec swojej przygody z policją kartony. Policjanci przypominają też o tym, że funkcjonariusz już raz odchodził na emeryturę i z niej wrócił.

Policjanci "żegnają" komendanta

Dzisiaj Zarząd naszej Organizacji złożył w sekretariacie Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie prezent dla Pana Komendanta. Wychodzimy z założenia, że prezenty powinny być praktyczne i powinny się przysłużyć osobie obdarowanej. Kartony z pewnością się przydadzą. Panu Komendantowi życzymy spokojnej emerytury bez konieczności jej przerywania i kolejnego powrotu do formacji – czytamy na Facebooku Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji w regionie warmińsko-mazurskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czekają nas głodowe emerytury. To problem ekonomiczny, nie demograficzny - Biznes Klasa #14

Odchodzący na emeryturę Koszczał był skonfliktowany ze związkowcami. Jak pisał w grudniu portal o2.pl, Prokuratura Rejonowa w Szczytnie prowadzi postępowanie dotyczące przekraczania i niedopełnienia obowiązków przez szefa miejskiej policji w Olsztynie, insp. Piotra Koszczała. Funkcjonariusze oskarżają komendanta o mobbing, przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków oraz utrudnianie działalności związkowej. Zdaniem komendanta, zarzuty są bezpodstawne.

KGP cofa podwyżki przyznane przez byłego komendanta wojewódzkiego

Prawie trzydziestu komendantów i naczelników z garnizonu warmińsko-mazurskiego złożyło dokumenty wnioskujące o przejście na emeryturę. Sprawy te miały być rozpatrywane przez odchodzącego komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie, nadinspektora Tomasza Klimka.

W wyniku decyzji podjętej przez insp. Marka Boronia, pełniącego obowiązki Komendanta Głównego Policji, anulowano wcześniejszą decyzję o podwyższeniu dodatków służbowych i funkcyjnych dla członków kadry kierowniczej garnizonu warmińsko-mazurskiej policji. Informację o tej decyzji przekazało biuro prasowe Komendy Głównej Policji. Co więcej, wobec byłego komendanta wojewódzkiego, nadinsp. Tomasza Klimka, wszczęto postępowanie dyscyplinarne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(86)
Tom
2 miesiące temu
SWIETNIE szeregowi pieski ....idę 10 tys,zł netto EMERYTURKI+ przywileje tj.senatoria,leki,lekarze beż kolejki ect ....dam radę KOMENDaNT ...A wy w teren na pijaczków hahaha
Kmdr
2 miesiące temu
A co związkowcy z Krakowa,brak wam jak,żeby taki sam wniosek skierować do Głównego ws. Byłego dzieki Bogu desantowca z Łodzi?Jakie sobie przyznal apanaże,śmiejąc się z Was w twarz?Gdziescie są koledzy związkowcy???
Marjan
2 miesiące temu
Ciekawi mnie bardzo lista gości przyjęcia w bankietówce komendanta Szymczyka, oraz który z nich tak się spił, że gruchnął sobie z granatnika. Musiał to być znaczny gość, skoro ochoczo komendant wziął to na klatę
Fakt
2 miesiące temu
Ogólnie policja powinna zostać zdelegalizowana ,mamy wojsko do obrony a żandarmerię do porządku wewnętrznego ,nie znoszę jak policjant mówiący po polsku pastwi się i znęca nad Polakiem
Jan
2 miesiące temu
Powinni jeszcze powiatowych komendantów przewietrzyć pamiętajac o Kętrzynie.
...
Następna strona