Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Polkomtel dogadał się z Huawei. Zrywają współpracę, Chińczycy dostaną 30 mln zł

4
Podziel się:

Pod koniec listopada Polkomtel odstąpił od umowy z Huawei Polska, zawartej w 2016 roku. Teraz sprawa doczekała się ciągu dalszego.

Polkomtel dogadał się z Huawei.
Polkomtel dogadał się z Huawei. (East News, FRED DUFOUR/AFP/East News)

Umowa Polkomtela, który jest spółką zależną Cyfrowego Polsatu, z Huawei Polska dotyczyła wdrożenia systemu informatycznego BES wraz z zapewnieniem wsparcia i rozwoju.

"Decyzja Polkomtelu wynika między innymi z faktu, iż pierwotny harmonogram przewidywał zakończenie projektu w ciągu 18 miesięcy, a obecnie mija już 41. miesiąc od momentu podpisania umowy. Termin wdrożenia nie został dotrzymany pomimo podpisania aneksu przedłużającego" - tłumaczyła pod koniec listopada spółka w komunikacie.

Polkomtel poinformował Huawei, iż zamierza wystąpić z roszczeniami wynikającymi ze złożenia oświadczenia, jak również z informacjami na temat rozliczeń związanych ze zwrotem wzajemnie spełnionych świadczeń.

Zobacz także: Obejrzyj też: Hordyński z Huawei: Dobrze byłoby przyspieszyć wdrażanie 5G w Polsce

W środę sprawa doczekała się ciągu dalszego.

"Na podstawie porozumienia Polkomtel i Huawei ustalą zasady rozliczenia wzajemnych świadczeń spełnionych dotychczas w ramach umowy, w szczególności Polkomtel zobowiąże się do zapłaty kwoty w wysokości ok. 30 mln zł na rzecz Huawei tytułem wynagrodzenia z tytułu realizacji umowy za prace zamówione i zaakceptowane przez Polkomtel oraz prace wykonane, ale niezaakceptowane przez Polkomtel" - napisał Polkomtel w komunikacie.

Jednocześnie na podstawie tego porozumienia Polkomtel i Huawei zrzekli się wzajemnych roszczeń dotyczących realizacji umowy.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Domi
3 lata temu
Polskie janusze biznesu szkoda tylko że za takie żeczy płaci szary niczego nie świadomy polak ha ha pozdrawiam
Domi
3 lata temu
Polskie janusze biznesu szkoda tylko że za takie żeczy płaci szary niczego nie świadomy polak ha ha pozdrawiam
Real
3 lata temu
Niech hua..i wdroży własny system operacyjny a zielony robocik zadrży
Wachu
3 lata temu
Za nie wykonana usługę jeszcze zapłacili ale jaja