Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska elektrownia na szczycie listy największych trucicieli atmosfery

Pojawienie się w tym rankingu nie jest powodem do dumy. Elektrownia Bełchatów na pierwszym miejscu zestawienia największych producentów dwutlenku węgla w Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia)

Gdyby użyć nomenklatury sportowej, to Elektrownia Bełchatów zatrzymała koszulkę lidera i po raz kolejny znalazła się na samej górze mało chlubnego zestawienia przedsiębiorstw, które trują naszą atmosferę.

Organizacja Transport & Environment oszacowała, że roczna emisja dwutlenku węgla przez Elektrownię Bełchatów w 2019 roku wyniosła 32,74 Mt. Kolejnych pięć miejsc zajmują niemieckie elektrownie, a 10. miejsce ponownie przypadło polskiemu przedsiębiorstwu - elektrowni w Kozienicach.

Co ciekawe, organizacja umieściła na swojej liście także linie lotniczą Ryanair i koncern Mediterranean Shipping Company (MSC), do którego należą jedne z największych kontenerowców świata.

Co ciekawe, ta branża nie jest objęta handlem emisjami CO2 w Unii Europejskiej. Umieszczenie koncernu MSC na liście ma być impulsem do rozmów na ten temat. W Parlamencie Europejskim trwają już prace wokół zmian w prawie.

Obejrzyj: Moda na ogrody działkowe. Ekspert ostrzega: "Będzie się kształtować bańka"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2020

PrądDzięki takiej elektrowni redaktorzyno możesz pisać te swoje eko- brednie. Jak ci wyłączą prąd to co będziesz robił?

06-07-2020

PolokWłaśnie trzaskowski z Platformy Obywatelskiej chce nam ja zlikwidować Dla ścisłości wszystko będzie zlikwidował

07-07-2020

Więcej elektrowniStraszny wstyd. Normalnie zapadłem się pod ziemię. Takie teksty to tylko do zakompleksionych polaków. Piękna elektrownia !!!

Rozwiń komentarze (450)