Notowania

telewizja
25.03.2019 10:10

Polska-Łotwa. Zwycięstwo Polaków po męczarniach na PGE Narodowym. Ile osób usiadło przed telewizorami?

Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegrała pierwsze spotkanie na PGE Narodowym w eliminacje Euro 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka po ciężkim meczu zgarnęli kolejny komplet punktów (Polska-Łotwa; 2:0). Wiemy, ile osób usiadło w niedzielę wieczorem przed telewizorami, żeby śledzić to wydarzenie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Polska-Łotwa. Ile osób usiadło przed telewizorami, żeby śledzić to wydarzenie?

Polska-Łotwa. Słaby mecz i drugie zwycięstwo reprezentacji Polski w el. Euro 2020

W niedzielę reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegrała drugie spotkanie w ramach eliminacji Euro 2020. Po słabym meczu i męczarniach na PGE Narodowym w Warszawie Polacy pokonali Łotyszy różnicą dwóch bramek (Polska-Łotwa; 2:0). Strzelcami bramek byli Robert Lewandowski (76') i Kamil Glik (84').

W eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO 2020 bierze udział 55 reprezentacji. 10 kolejek fazy grupowej zaplanowanych zostało w dniach 21 marca-19 listopada br. W grupie G Polacy zmierzą się w ponadto z Macedonią, Słowenią oraz Izraelem.

Awans do turnieju głównego wywalczą najlepsze dwa zespoły każdej z dziesięciu grup. Pozostałych czterech uczestników wyłonią baraże. W Euro 2020 wystąpi 24 drużyny. Turniej rozpocznie się 12 czerwca 2020 r., a jego gospodarzami będzie dwanaście miast - dwunastu różnych państw. Półfinały i finał zostanie rozegrany na londyńskim Wembley.

Polska-Łotwa. Oglądalność meczu reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski po pierwszych dwóch meczach eliminacji z kompletem punktów jest liderem grupy G. Niedzielne spotkanie przyciągnęło dużą ilość widzów przed telewizory. Transmisja na żywo dostępna była na trzech kanałach: TVP 1, TVP Sport i Polsat Sport.

Jak poinformował na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski - obie anteny Telewizji Polskiej transmitujące to wydarzenie skupiły średnio 9,21 mln telewidzów, a w "piku" (szczytowym momencie oglądalności) - 10,24 mln. Oglądalność TVP 1 średnio 7,75 mln, "pik" 8,84 mln, natomiast TVP Sport - średnia 1,21 mln, "pik" 1,58 mln (dane z pomiaru oglądalności kanałów telewizyjnych metodą MOR).

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2019

zeflikME 2020 i Polska gra z Izraelem...a kiedy mecz o wszystko z Gabonem?

Rozwiń komentarze (1)