Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

"Polska miliarderka przywraca życie szwajcarskiemu miasteczku". Materiał CNN o Grażynie Kulczyk

157
Podziel się

Amerykańska stacja telewizyjna zrealizowała krótki materiał o muzeum sztuki Grażyny Kulczyk w Szwajcarii i korzyściach dla lokalnej społeczności.

Grażyna Kulczyk
Grażyna Kulczyk (East News, Adam Jastrzebowski/REPORTER)
bDSDkAHV

"To jest Susch. Mieszka tu niewiele ponad 200 mieszkańców. W ostatnich latach zamknięto pocztę i piekarnię, ale teraz to może się zmienić" - zaczyna się materiał CNN. Stacja wyjaśnia, że chodzi o liczące 1500 m kw. centrum sztuki współczesnej, które w Susch otworzyła Grażyna Kulczyk.

Kulczyk jest przedstawiona jako polska miliarderka, która swoją fortunę zbiła na "projektach związanych z nieruchomościami i innych inwestycjach". O jej małżeństwie z nieżyjącym Janem Kluczykiem w materiale nie pada ani słowo.

Zobacz także: Wideo: Anja Rubik tańczy z Grażyną Kulczyk
bDSDkAHX

- Lubię odnajdywać miejsca, które są uśpione, zapomniane, ale one gdzieś tam w mojej świadomości tętnią podskórnym życiem. Ja wyczuwam, że w takich miejscach mogę odnaleźć historię i ona potem się i odnajduje, i pisze na nowo - mówi Grażyna Kulczyk.

Miliarderka podkreśla, że w muzeum zainwestowała wyłącznie swoje pieniądze, a koszty jego uruchomienia okazały się wyższe, niż szacowano. Wyraża nadzieję, że inwestycją w muzeum zainteresują się sponsorzy. Deklaruje, że sama nadal będzie inwestować w sztukę.

bDSDkAId

Reporterka CNN podkreśla, że na inwestycji skorzystała lokalna społeczność - miejscowy cieśla dostał największe zamówienie w swojej karierze, a mieszkańcy cieszą się, że Grażyna Kulczyk nie zdecydowała się na ściągnięcie tańszych pracowników z zagranicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSDkAIy
KOMENTARZE
(157)
Robertz Chojn...
2 lata temu
Szwajcaria jeden z najbogatszych krajów...porażka totalna...pewnie chciała się odwdzięczyć za konto w banku
balu
2 lata temu
Jak się ciężko nie pracowało to lekko się rozdaje.
Slav
2 lata temu
A niech tam siedzi jak już nie ma nic dobrego do zrobienia w prawdziwej swojej ojczyźnie.
bDSDkAIz
Ewa
2 lata temu
A w Polsce to chciała, źeby Urząd Miasta Warszawy dokładał jej 7.000.000.,-,to otworzy muzeum. Tylko Polskę doić dla Polski zero.
oko
2 lata temu
...Lubię odnajdywać miejsca, które są uśpione, zapomniane... taaaa, to zapraszamy do wsi Moczydła w Wielkopolsce, spełnia wszystkie warunki...obłudnica.
...
Następna strona