Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Polski Krajowy Plan Odbudowy. "Polsce potrzebne są dodatkowe środki"

Podziel się:

- Aby zwiększyć skalę inwestycji, przywrócić dynamikę wzrostu gospodarczego sprzed pandemii i wojny potrzebne są nam dodatkowe środki - ocenił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Jak zaznaczył, Polska czeka na formalną akceptację kolegium unijnych komisarzy w sprawie polskiego Krajowego Planu Odbudowy. - To jest kwestia kilku, kilkunastu dni.

Polski Krajowy Plan Odbudowy. "Polsce potrzebne są dodatkowe środki"
Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

W związku z nowymi wyzwaniami, które dla Polski pojawiły się po napaści Rosji na Ukrainę, potrzebne są nam dodatkowe środki, tak by zwiększyć skalę inwestycji, przywrócić dynamikę wzrostu gospodarczego sprzed pandemii i wojny – ocenił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda w poniedziałkowej "GPC".

"Polska czeka na formalną akceptację kolegium unijnych komisarzy. To jest kwestia kilku, kilkunastu dni. Zakończyły się już prace zespołów negocjacyjnych dotyczących polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Doszło do porozumienia w zakresie tzw. kamieni milowych. Uzgodnione treści zostały przekazane do ostatecznej akceptacji przez Komisję Europejską. W najbliższym czasie powinno dojść do zaakceptowania Krajowego Planu Odbudowy" – powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda w wywiadzie w poniedziałkowej "GPC".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"

Wsparcie dla Ukraińców

Minister Puda mówił także o zmianach w wydatkowaniu uzyskanych już środków unijnych, aby je przeznaczyć na wsparcie uchodźców z Ukrainy.

"(…) Polska już zdecydowała o przeznaczeniu możliwych do przekierowania środków z programu POWER i programów regionalnych na pomoc na rzecz uchodźców. W programach regionalnych to 106 mln euro. W POWER zidentyfikowaliśmy 45 mln euro oszczędności, które chcemy przeznaczyć na wsparcie obywateli Ukrainy, np. studentów, pracowników czy ochrony zdrowia" – powiedział Grzegorz Puda w wywiadzie w poniedziałkowej "GPC".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP