Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KB
|

Polski Ład. Morawiecki: mamy jedne z najniższych podatków w Europie

96
Podziel się:

W ramach Polskiego Ładu mamy ulgę na automatyzację i na robotyzację dla innowacyjnych firm. Polska ma również jedne z najniższych podatków w Europie dzięki IP BOX - podkreślił podczas wizyty w Opolu premier Mateusz Morawiecki.

Polski Ład. Morawiecki: mamy jedne z najniższych podatków w Europie
Mateusz Morawiecki w czasie konferencji prasowej w Auto Power Electronic w Opolu stwierdził, że dzięki IP BOX - preferencyjnej stawce dla firm innowacyjnych, Polska ma jedne z najniższych podatków w Europie. (PAP, Krzysztof Świderski)
bEKqBJSd

"Szczególnie cieszą jednak firmy takie jak ta tutaj w Opolu, które umieją stosować własne innowacje" - powiedział premier Morawiecki podczas wizyty w firmie APE LED. Jak dodał, przedsiębiorstwo, które odwiedził ma już ponad 20 patentów na swoim koncie.

Premier podkreślił, że lampy ledowe, a także systemy oświetlenia dla gmin, które opracowała i produkuje firma APE LED trafią do odbiorców z całego świata.

Zobacz także: Pracy więcej niż pracowników. Co wybrać? Ten sektor ominie nawet lockdown
bEKqBJSf

"W ramach Polskiego Ładu mamy ulgę na automatyzację i robotyzację dla innowacyjnych firm. Mamy jedne z najniższych w Europie podatków, dzięki IP BOX w wysokości 5 proc." - przypomniał szef rządu.

Według niego polskie firmy mogą rozwijać się "zatrudniając Polaków, którzy świetnie orientują się w nowoczesnych technologiach, w tym, co jest potrzebne, żeby polski biznes miał większe marże, żeby polski biznes mógł rosnąć i nabierać całościowego kształtu".

bEKqBJSl

IP Box ("Intellectual Property Box") to ulga wprowadzona od 1 stycznia 2019 r., umożliwiająca skorzystanie z preferencyjnej 5 proc. stawki podatku w odniesieniu do dochodów uzyskiwanych z tzw. kwalifikowanych praw własności intelektualnej.

Jej celem jest zachęcenie przedsiębiorców do prac badawczo-rozwojowych oraz wytwarzania i rozwijania praw stanowiących kwalifikowane prawa własności intelektualnej, które nadają się do komercjalizacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKqBJSG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(96)
mały
2 miesiące temu
Więcej religii w szkole, a poziom i ilość wynalazków wzrośnie. Taki skansen w sercu Europy
fakt
2 miesiące temu
No to nalezy wprowadzić pensje jak w unii i podatki jak w unii i ceny jak w unii
gość
2 miesiące temu
Bezczelny cynik! A jakie mamy pensje? Też jedne z najniższych.
bEKqBJSH
liniowiec
2 miesiące temu
Morawiecki dorzuć jeszcze miskę ryżu dla rządu, któremu się należy.
liniowiec
2 miesiące temu
Polski Ład. Morawiecki: mamy jedne z najniższych podatków w Europie I tylko dlatego Polska idzie do przodu i rozwija się, a wielmożny RZĄD zbiera wyższe podatki. Teraz chce to wszystko odwrócić.
...
Następna strona