Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Polacy poprawiają urodę. Boom na operacje estetyczne

6
Podziel się:

Połowa gabinetów medycyny estetycznej utrzymała lub zwiększyła w pandemii swoje przychody. Na zabiegi decydują się aktywni zawodowo Polacy w wieku 35-49 lat. Najczęściej powiększają sobie usta, wygładzają zmarszczki lub leczą się z trądziku spowodowanego noszeniem maseczek.

Polacy poprawiają urodę. Boom na operacje estetyczne
38 proc. spośród blisko 200 ankietowanych lekarzy obserwuje wzrost zainteresowania zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. (Pixabay, David Mark)

Z badania przeprowadzonego przez Laboratoires Vivacy Polska w kwietniu 2021 roku wynika, że 38 proc. spośród blisko 200 ankietowanych lekarzy obserwuje wzrost zainteresowania zabiegami z zakresu medycyny estetycznej od początku pandemii.

Dzisiaj prawie 1/5 pacjentów więcej decyduje się na zabiegi wymagające dłuższego okresu rekonwalescencji. Wśród powodów wymieniana jest praca zdalna umożliwiająca dochodzenie do formy w domowym zaciszu.

Zobacz także: Kaucja za butelki plastikowe. "To będzie system mieszany. Taki złoty środek"

Pandemia COVID-19 sprawiła, że również lekarze specjaliści z zakresu medycyny estetycznej szybko przystosowali się do nowej sytuacji.

Niemal 50 proc. ankietowanych lekarzy specjalizujących się w medycynie estetycznej przyznaje, że okres pandemii COVID-19 nie przyniósł negatywnych skutków w ich działalności, a 17 proc. zauważyło poprawę swojej sytuacji.

- Możemy zaobserwować nowe zjawiska społeczne, które mają bezpośredni wpływ na rosnące zainteresowanie zabiegami z zakresu medycyny estetycznej - komentuje Joanna Szendzielorz, prezes zarządu Laboratoires VIVACY Polska.

Według prezes Szendzielorz codzienna praca przed komputerem, udział w spotkaniach online z włączoną kamerą sprawiła, że dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek przywiązujemy wagę do swojego wyglądu.

- "Lockdown face" czy "Zoom boom" już na stałe zagościła w naszym słowniku. To, jak czujemy się sami ze sobą staje się dla nas jednym z ważniejszych aspektów naszego życia – dodaje Joanna Szendzielorz.

Lekarze wskazują, że wśród problemów, z jakimi zgłaszają się pacjenci w ostatnich miesiącach, coraz częściej pojawiają się problemy skórne twarzy m.in. takie jak trądzik czy wysypka. Ma to najczęściej związek z obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych. Tym samym obserwujemy tworzenie się nowej jednostki chorobowej, jaką jest MASKNE (ang. mask&acne czyli maseczka + trądzik).

Lekarze specjaliści, uczestnicy badania Laboratoires Vivacy Polska wskazują, że dzisiaj pacjenci najchętniej decydują się na zabiegi wykorzystaniem toksyny botulinowej (83 proc.) i kwasu hialuronowego (70 proc.), a także mezoterapię (52 proc).

Z kolei ci, którzy decydowali się na zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, najczęściej wybierali powiększenie ust (prawie 70 proc.), wolumetrię, czyli modelowanie owalu twarzy (58 proc.), mezoterapię (51 proc.) oraz wypełnianie zmarszczek (48 proc.).

42 proc. lekarzy wykonujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zauważyło wzrost zainteresowania zabiegami wśród mężczyzn. Również mężczyźni, pracujący zdalnie zdecydowali się bardziej o siebie zadbać i coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
anetka
3 lata temu
powiem tak: jeżeli ktoś chce, a gabinet trzyma się wszelkich środków ostrożności i wytycznych to czemu nie? sama akurat robiłam zabiegi na naczynka jeszcze na poczatku 2020 i to jeszcze przed zamknięciem, także mi się udało wyleczyć, ale wiem że gdyby miejsce trzymało się wszelkich wytycznych i to nie jest gabinet kosmetyczny tylko faktycznie znana klinika to bym poszła ponownie na laser quadrostar pro yellow bo wiem że tam się dba o bezpieczeństwo i tyle.
yxyxy
3 lata temu
ciekawe, przecież w czasie pandemii salony kosmetyczne były zamknięte. zamiast się akceptować to wolą się dać pokroić, chore.
matt
3 lata temu
trądzik to odznaka młodości , nie pozbywajcie się go tak szybko bo jeszcze za nim zatęsknicie .
Z tej biedy
3 lata temu
Płaczą ze wszech stron że w związku z pandemią nie mają pieniędzy . Wrzeszczą że z głodu umierają i nie mają pieniędzy na robienie pieniędzy ! Ale na operacje pomarszczonej jak d . twarzy czy innych intymnych części to wysupłują a potem jadą na Zanzibar czy do Meksyku odpocząć od nicnierobienia .
Z tej biedy
3 lata temu
Płaczą ze wszech stron że w związku z pandemią nie mają pieniędzy . Wrzeszczą że z głodu umierają i nie mają pieniędzy na robienie pieniędzy ! Ale na operacje pomarszczonej jak d . twarzy czy innych intymnych części to wysupłują a potem jadą na Zanzibar czy do Meksyku odpocząć od nicnierobienia .