Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Powyborczy przetarg na utylizację. PKP wyjaśnia

8
Podziel się:

Cztery dni po tegorocznych wyborach parlamentarnych spółka PKP Intercity zorganizowała przetarg na "utylizację i niszczenie dokumentów". Na sprawę zwrócił uwagę były prezes PKP Jakub Karnowski. Tytuł procedury został jednak doprecyzowany.

Powyborczy przetarg na utylizację. PKP wyjaśnia
Przetarg na utylizację w PKP Intercity (East News, PIOTR MATUSEWICZ)

"PKP Intercity 4 dni po wyborach, w czwartek, 19.10 ogłasza przetarg na 'utylizacja i niszczenie dokumentów potwierdzone certyfikatem'. Termin do wtorku, 24.10" - napisał na platformie X (dawniej Twitter) były prezes PKP Jakub Karnowski. Do wpisu dołączony został zrzut ekranu, na którym widać szczegóły przetargu.

Przetarg na utylizację. Rzecznik PKP Intercity wyjaśnia

Money.pl zwrócił się do rzecznika PKP Intercity z pytaniami o status realizacji zamówienia oraz o zwartość dokumentów przeznaczonych do utylizacji. W odpowiedzi czytamy, że procedura dotyczy wycofanych blankietów biletowych.

Postępowanie dotyczy utylizacji wycofanych z obiegu nieaktualnych kasowych druków biletowych. Są to druki ścisłego zarachowania, dlatego wykonawca musi posiadać odpowiednie uprawnienia do niszczenia tego typu dokumentów - wyjaśnia Cezary Nowak.

Jak dodaje, takie postępowania były w przeszłości wielokrotnie ogłaszane i rozstrzygane przez PKP Intercity. Nowak zaznacza też, że tytuł postępowania na platformie zakupowej spółki został doprecyzowany. Po zmianie brzmi on: "Likwidacja blankietów i druków wycofanych z użytku".

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy. Od stycznia do końca września z usług przewoźnika skorzystało ponad 50 mln pasażerów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Darek
6 miesięcy temu
Breiza też mowił o węglu w Szczecinie i co z tego wyszło wiemy wszyscy Karnowski może znowu chce być prezesem i znowu będzie wszystko likwidował
Madera
6 miesięcy temu
Dlatego zakaz kamerowania by afer nie ujawniać?
Zeszłe czasy
6 miesięcy temu
A odpowiednią pieczątkę dać i zużyć To .. Tak jak w niektórych miastach Zrobili z biletami MPK .. A tu jak zwykle .. Zarząd PKP swoje .. Nic się nie zmieniło od czasów PRL ... Ta sama ,,Polityczna poprawność ,, Góra karze dół ..,,wykonuje ,, ..polecenia .. Były pracownik PKP
zeb
6 miesięcy temu
A ci wyborcy PIS-u co dalej plują na opozycję, to ludzie mało rozgarnięci, nie myślący, gdyż nie widzą tego że PiS podczas ośmioletnich rządów kradł na potęgę.
Vguu
6 miesięcy temu
PiS też zamówił dużo niszczarek aby zniszczyć dowody swojej przestępczej działalności i nie być skazanym na podstawie dokumentów.