Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|

Pożar w kopalni w Bełchatowie. Płonął taśmociąg na wysokości 30 metrów

15
Podziel się:

13 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem do którego doszło w sobotę na terenie Kopalnia Węgla Brunatnego w Rogowcu k. Bełchatowa (Łódzkie). Zapalił się taśmociąg. Strażakom udało się ugasić wstępnie ogień, ale sytuacja pożarowa nie została jeszcze opanowana.

Pożar w kopalni w Bełchatowie. Płonął taśmociąg na wysokości 30 metrów
Na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów spłonął taśmociąg zawieszony na wysokości 30 metrów na ziemią. (Twitter.com, Twitter.com/BekonKewin)
bEUCTNpN

Jak przekazał PAP rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, do pożaru doszło na terenie Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów w Rogowcu.

"Zapalił się taśmociąg, który jest na wysokości około 30 metrów. Akcja gaśnicza jest utrudniona ze względu na dostęp do płonącego obiektu. Znajduje się on na znacznej wysokości. Jest on mniej więcej na wysokości wieżowca. Strażakom udało się ugasić wstępnie ogień, ale sytuacja pożarowa nie została opanowana. W akcję zaangażowany jest podnośnik i drabina" – poinformował.

bEUCTNpP

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Zobacz także: Kopalnia Turów musi wstrzymać wydobycie. Borowski: każdy kolejny dzień pracy będzie nas kosztować

Kilka dni temu w Rogowcu doszło do awarii na stacji rozdzielczej. W jej wyniku zatrzymano pracę 10 z 11 bloków największej polskiej elektrowni Bełchatów, która produkuje ponad 20 proc. krajowej energii, trafiającej do 11,5 mln gospodarstw domowych.

bEUCTNpV

Bez zakłóceń działał jedenasty blok, dlatego że był przyłączony do innej stacji - Trębaczew. Zawiodła nie elektrownia, tylko element sieci przesyłowej energii, co tylko uwypukliło, że to pięta achillesowa całego systemu energetycznego, który jest w przededniu zielonej rewolucji. Ta będzie dla niego jeszcze bardziej wymagająca.

- Nie przypominam sobie w ostatniej dekadzie takiego zdarzenia, by tak szybko, tak duża moc wypadła z systemu. Z jednej strony to sukces, że poradziliśmy sobie z tak znaczącym ubytkiem i nie doszło do blackoutu, jak kilka lat temu, gdy przestała działać elektrownia Ostrołęka i połowa Mazowsza była bez energii. Zawdzięczamy to jednak głównie importowi od sąsiadów i po części własnym zasobom elektrowni szczytowo-pompowych - mówi money.pl Bartłomiej Derski, ekspert portalu wysokienapiecie.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCTNqq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Tomek
7 miesięcy temu
Naciski na zamknięcie Turowa i akurat przypadkowo zapaliło się w Bełchatowie.... hmmm... ciekawe...
marin77
7 miesięcy temu
To Plan pisu, chcą nas przybliżyć do Jezuska
manike
7 miesięcy temu
Czy peło da w końcu spokój poalą? Jakby nie czaskowki to Polacy już dawno byliby w niebie
bEUCTNqr
precz z pis
7 miesięcy temu
chyba nie tak wyobrażałem sobie polską zieloną energię xD
GL111
7 miesięcy temu
Pis nie panuje nad gospodarka .Ślepcy tego nie widzą ,ale płacą bo inflacja pewnie 39%.