Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

PPK 2020 - Czyli jak fundusze radzą sobie z inwestowaniem środków przyszłych emerytów

13
Podziel się

PPK. Fundusze Pracowniczych Planów Kapitałowych w blisko trzy miesiące wypracowały od kilku do kilkunastu procent zysku. Różnica pokazuje, że każdy z nich ma różne podejście do inwestowania pieniędzy przyszłych emerytów.

PPK 2020 - Czyli jak fundusze radzą sobie z inwestowaniem środków przyszłych emerytów
PPK 2020 - Czyli jak fundusze radzą sobie z inwestowaniem środków przyszłych emerytów (Materiały prasowe)
bDzRoihx

PPK 2020 - Czyli jak fundusze radzą sobie z inwestowaniem środków przyszłych emerytów

Przypomnijmy, że z założenia Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) stanowią formę dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania na emeryturę dla blisko 11,5 mln pracujących Polaków. PPK umożliwią tym samym gromadzenie oszczędności wypłacanych po przejściu na emeryturę. Pieniądze z funduszu odkładane są w Pracowniczych Planach Kapitałowych i będą stanowić prywatną własnością uczestników PPK.

Zobacz także: Oglądaj: PPK się opłaca. Kto się wypisał, łatwo może zmienić decyzję
bDzRoihz

Same różnice w kwestii zysków poszczególnych funduszy wynika w dużej mierze z faktu, że startowały one w różnych terminach. Niektóre z nich funkcjonują dłużej niż trzy miesiące, inne dopiero parę tygodni. Wyczerpujące i miarodajne podsumowanie ich działalności przyjdzie jednak dopiero z czasem, kiedy statystyki będzie można ująć w podsumowaniu rocznym.

W zależności od wielkości firmy Pracownicze Plany Kapitałowe będą wdrażane stopniowo do 2021 roku. Jednocześnie pierwsi pracownicy zatrudnieni w największych firmach oszczędzają już w PPK od 1 lipca 2019.

PPK 2020 - Czyli jak fundusze radzą sobie z inwestowaniem środków przyszłych emerytów

Tym, co powinno szczególnie interesować przyszłych emerytów oszczędzających w PPK, jest informacja, że w ujęciu trzymiesięcznym żaden z funduszy nie stracił. Jednocześnie najlepsze wyniki spośród wszystkich instytucji zarządzających PPK w ostatnich miesiącach osiągnęło Nationale - Nederlanden PTE .

bDzRoihF

Jak informował w tym tygodniu wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Bartosz Marczuk, już prawie 2 tys. firm podpisało umowy w związku z drugą falą przystępowania do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

bDzRoiia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
janina
10 miesięcy temu
Ja nie mogę złego słowa powiedzieć ,należę do ppk od zeszłego roku i dzięki aplikacji widze co sie z moimi pieniędzmi dzieje. Jak będą sobie tak dalej rosły to fajną sumkę uzbieram.
Ferdek
10 miesięcy temu
Nad funduszami czuwa Komisja nadzoru finansów. Fundusze muszą realizować inwestycje zgodnie z ustawą
tomek
10 miesięcy temu
Kiedyś oszczędzanie to był dodatkowy środek zabezpieczający ale w obliczu dzisiejszych prognoz co do emerytur to wręcz konieczność. I tu PPK pasuje idealnie, bo środki zbierają się automatycznie, a finalnie mamy lepszy wynik niż przy tradycyjnym odkładaniu.
bDzRoiib
amelia
10 miesięcy temu
PPK to fajne przyszłościowe rozwiązanie, wychodzące naprzeciw jednemu z największych problemów obecnych czasów ludzi w podeszłym wieku, czyli niskie emerytury. Młode pokolenie będzie musiało również się z tym zmierzyć, ale ten program poprzez oszczędności pozwoli przejść to komfortowo.
lulima
9 miesięcy temu
Trzeba pozytywnie patrzeć na ten rodzaj oszczędzania. To w końcu co najmniej 20 lat zbierania środków. ale z pewnością to dobry wybór. Szczególnie ze teraz ludzie mają mało oszczedności albo wcale. Dzieki temu programowi mozemy mieć 1000 zł i więcej do przyszłej emerytury wypracowanej w ZUS.