Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Premie trafią do większego grona pracowników Biedronki. Do 170 zł brutto miesięcznie

50
Podziel się

Już nie co kwartał, ale co miesiąc premie będą wypłacane pracownikom Biedronki. Jeronimo Martins Polska wprowadza też korzystniejsze zasady wypłacania nagród za brak nieplanowanych nieobecności.

Właściciel Biedronki jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce.
Właściciel Biedronki jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce. (Filip Blazejowski/Gazeta Polska/FORUM)
bErfTSth

Pracownicy Biedronki poza pensją podstawową otrzymują również dwa rodzaje dodatków - uznaniową premię za wyniki swojego sklepu oraz nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności. Od stycznia obie mają być wypłacane większej liczbie zatrudnionych.

Od nowego roku pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto.

bErfTStj

Jak poinformowała sieć, kwartalna premia za wyniki zostanie zastąpiona premią miesięczną. "Modyfikacji ulegną także zasady jej naliczania, w efekcie czego obejmie ona większą część pracowników Biedronki" - zapewniono.

JMP wskazuje, że strategicznym celem sieci jest budowanie "pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów", więc będzie to jedno z kryteriów decydujących o otrzymaniu tego bonusu.

Zmianie ulega także sposób przyznawania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Nagroda w wysokości 100 proc. będzie wypłacana przy zupełnym przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75 proc. przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności oraz 50 proc. przy dwóch takich absencjach.

Jak zaznacza JMP, dzięki nowym zasadom nagrodę będzie mogło otrzymać więcej osób niż dotychczas. Nagrody za brak nieplanowanych nieobecności przysługują pracownikom sklepów sieci Biedronka, centrów dystrybucyjnych i Fabryki Zup.

bErfTStp

- Chcemy, aby nasi pracownicy mieli większą szansę na uzyskanie tej nagrody, i co za tym idzie dodatkowe środki finansowe, nawet mimo sporadycznych krótkotrwałych absencji - mówi Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins Polska.

- Chcemy, by nasz system wynagrodzeń odpowiadał na aktualne potrzeby pracowników i był kształtowany w oparciu o czynniki rynkowe - deklaruje. - Z drugiej strony istotne jest dla nas to, by w ocenie ich pracy podkreślać rolę budowania pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów - podkreśla Dejtrowski.

Poza modyfikacją zasad wypłacania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności i premii wynikowej Biedronka dokonuje też aktualizacji wysokości wynagrodzeń - podkreślono w komunikacie.

bErfTStq

"Zdecydowana większość pracowników sieci już wcześniej otrzymywała wynagrodzenie zasadnicze powyżej stawki krajowej pensji minimalnej, obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. Dla pozostałej grupy, której wynagrodzenia zasadnicze byłyby niższe, od stycznia stawki zostały dostosowane do nowego poziomu" - czytamy w komunikacie.

Jeronimo Martins Polska podkreśla, że jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce i zatrudnia ponad 65 tys. pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErfTStK
KOMENTARZE
(50)
kleks
3 lata temu
170 brutto :) na reke to 90zl? tyle zlodzieje kradna w podatkach?
Olax
3 lata temu
I najlepsze czego redaktor nie napisał. Stawka do roku pracy 2250 brutto. Najniższa krajowa: też 2250 brutto. Po roku pracy 2300 brutto. I po 3 latach pracy 2500 brutto. Na pewno będą tłumy chętnych do takiej pracy gdzie grafik jest zmieniany 10-15 razy w miesiącu za najniższą krajową plus premię, której nie widziało większość kasjerek.
lol
3 lata temu
Premia za wyniki a to dobre,kwota którą sobie władza zakłada jest nie osiągalna tak jak i ta premia!
bErfTStL
ja.....
3 lata temu
"od nowego roku pracownicy otrzymają 170 zł brutto m-cznie"....przecież od nowego roku rośnie płaca 0 150zł ...było 2100 teraz bedzie 2250zł ...to co 20zł brutto dali wiecej premii...
xxx
3 lata temu
brutto? a netto? 50 zl? za tydzień nadgodzin ?
...
Następna strona