Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Prezes ZBP: System bankowy nie udźwignąłby pełnego "odfrankowienia" kredytów

- Tam, gdzie były błędy, tam są odpowiednie wyroki sądowe i sprawy - mówi money.pl prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. W ten sposób odpowiada na pytanie, kto odpowiada za sytuację frankowiczów w Polsce i jak powinna ona być rozwiązana. Zwraca jednak uwagę, że o systemowych problemach nie można mówić. Większość frankowiczów bez problemu spłaca zobowiązania i wciąż korzysta z niższego oprocentowania. Jednocześnie prezes ZBP w rozmowie podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój zwracał uwagę, że sektor bankowy nie jest w stanie udźwignąć pełnego "odfrankowienia" wszystkich kredytów. Koszt w wysokości blisko 60 mld zł mógłby spowodować konieczność restrukturyzacji niektórych banków. O upadłości firm prezes ZBP jednak nie mówi - zapewnia, że w tej chwili nie ma żadnego zagrożenia.

KOMENTARZE
(80)
Happy Frankow...
5 lata temu
Kredyt walutowy dla zarabiających w walucie i... mających pieniądze!!. Niestety. Mam frankowy, zarabiam w EUR które też poszło do góry... może nie tak dużo... ale pensja wzrosła ponad dwukrotnie. Oprocentowanie 0,41 od kilku lat, zostaje przy frankach :)
Pisman
5 lata temu
Najwięcej kredytów frankowych udzielanych było za rządów PiS w latach 2005-2007. Tacy patrioci a zapomnieli, że w Polsce obowiązkową walutą jest złotówka.Kredyty należy od początku traktować jako złotowe, ze stawką Wibor
sssssssssss
5 lata temu
jak zaryzykuje i kupie akcje ktore potem straca wartosc to tez mi ktos odda moja kase?
Baca
5 lata temu
Nie było żadnych franków. Ani banki ani kredytobiorcy na oczy CHF nie widzieli. Nie mieli żadnych kont walutowych, pożyczek ze Szwajcarii czy innych. Cały mechanizm opierał się na przekręcie - wałku finansowym. Teraz banki zamiast zarabiać dajmy na to 20% zarabiają 50% ponieważ kurs CHF wzrósł i kredytobiorcy oddają im więcej w przeliczeniu. Jak, proszę mi powiedzieć te banki mają od tego zbankrutować? Pan z obrazka gada jak potłuczony, albo tak jak mu kazali.
wa-wa
5 lata temu
Co on mówi , który bank chroni , bzdury
...
Następna strona