Notowania

Prezydent Andrzej Duda jedzie do Davos. Spotka się m.in. z szefem NATO i prezydentem Brazylii

Andrzej Duda wybiera się do szwajcarskiego Davos na Światowe Forum Ekonomiczne. Na miejscu ma spotkać się m.in. z szefem NATO i prezydentem Brazylii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezydent Andrzej Duda jedzie do Davos. Spotka się m.in. z szefem NATO i prezydentem Brazylii

Andrzej Duda po raz drugi wybierze się na Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Tegoroczne zgromadzenie odbędzie się w dniach 21-25 stycznia.

"Tegoroczna wizyta prezydenta na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos będzie służyć promocji Polski, jako konkurencyjnego miejsca do inwestowania, zwłaszcza w obszarze nowych, innowacyjnych technologii oraz do zaprezentowania głównych inicjatyw politycznych Polski na forum międzynarodowym, których podejmujemy się w 2019 roku: zwiększenia wojskowej obecności sojuszniczej w Polsce, pokojowej konferencji bliskowschodniej, inicjatywy Trójmorza, polskich działań w ramach ONZ" – mówi szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Andrzej Duda w Davos - spotkania biznesowe z zarządami firm

We wtorek Andrzej Duda ma wziąć udział w dyskusji nt. rewolucji technologicznej w panelu dyskusyjnym dla partnerów biznesowych polskich firm z całego świata, który organizowany jest przez Bank Pekao.

Oprócz tego prezydent Polski odbędzie kilka spotkań biznesowych z zespołami kierowniczymi największych światowych firm, jak np. Procter&Gamble czy Sokon Group. Rozmowy mają dotyczyć rozwoju inwestycji w Polsce, a także wspólnej pracy odnośnie badań nad nowymi technologiami.

Andrzej Duda spotka się z prezydentem Brazylii i sekretarzem generalnym NATO

W następnych dniach Andrzej Duda ma zaplanowane spotkanie politycznie z nowym prezydentem Brazyli Jairem Bolsanaro, a także z sekretarzem generalnym NATO-6130285597505153c) Jensem Stoltenbergiem. Według Szczerskiego, prezydent będzie chciał podkreślić koniecznośc zacieśniania więzi transatlantyckiej, która z perspektywy Polski jest jedną z największych gwarancji bezpieczeństwa Europy. Dodatkowo zamierza on przedstawić stan rozmów polsko-amerykańskich na temat zwiększenia wojskowej obecności sojuszniczej w Polsce.

Andrzej Duda w Davos - przyszłość Europy

Andrzej Duda będzie też uczestniczyć – wraz z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką – w panelu odnośnie Europy Środkowej. Rozmowa dotyczyć będzie konieczności intensyfikacji współpracy gospodarczej, energetycznej i bezpieczeństwa w regionie.

Prezydent Polski zabierze również głos w dyskusji liderów politycznych podczas kolacji roboczej (m.in. z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel). Tematem ma być przyszłość polityki europejskiej i wyzwania jakie czekają Unię Europejską.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-01-2019

A mòwipo davosiańsku?

Rozwiń komentarze (1)