Notowania

ABSL Summit
27.05.2019 10:55

Prezydent Bill Clinton wystąpi na konferencji ABSL Summit w Warszawie

Bill Clinton, 42. Prezydent Stanów Zjednoczonych, będzie gościem specjalnym dziesiątej, jubileuszowej konferencji ABSL Summit. Konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniach 12-13 czerwca 2019 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC0)
Bill Clinton

Konferencja ABSL to jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie Środkowej, gromadzące co roku ponad tysiąc uczestników – globalnych liderów biznesu, przedstawicieli lokalnej i centralnej władzy oraz administracji europejskiej, ekspertów, naukowców i najbardziej opiniotwórcze media. Od 2010 r. stanowi wyjątkową platformę dyskusji, analiz i prognoz dotyczących trendów i wyzwań dla biznesu w zmieniającym się świecie. Punktem kulminacyjnym każdej edycji wydarzenia jest rozmowa z gościem specjalnym, inspirującą i prowokująca do myślenia osoba o międzynarodowym uznaniu. Wśród gości ubiegłych znalazły się takie osoby jak Madeleine Albright, Tony Blair, Condoleezza Rice, David Cameron, Lech Wałęsa, Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek i Mateusz Morawiecki. W tym roku gościem specjalnym jubileuszowej ABSL Summit będzie prezydent Bill Clinton, założyciel i prezes zarządu Fundacji Clintona oraz 42. prezydent Stanów Zjednoczonych. Bill Clinton był pierwszym od 60 lat demokratycznym prezydentem, który został wybrany dwukrotnie, a w trakcie jego prezydentury Stany Zjednoczone przechodziły okres najdłuższej ekspansji gospodarczej w historii Ameryki, przynosząc ponad 22 miliony miejsc pracy.

Podczas ABSL Summit, Prezydent Clinton przedstawi perspektywy dla biznesu oraz największe wyzwania dla globalnej gospodarki na najbliższe 10 lat. „W dzisiejszej gospodarce opartej na wiedzy to, ile zarabiasz, zależy od tego, czego się nauczysz” – tak 19 lat temu prezydent Clinton komentował rosnący popyt na pracowników z zaawansowanymi umiejętnościami oraz potrzebę „stawiania ludzi na pierwszym miejscu” i zwiększenia inwestycji w edukację i szkolenia. Dziś nowe technologie i szybko zmieniający się rynek pracy mają większy niż kiedykolwiek wpływ na globalną gospodarkę i jej przyszły rozwój. Aby sprostać tym wyzwaniom, niezbędna jest współpraca decydentów, środowisk akademickich oraz biznesu na strategicznym poziomie. Prezydent Clinton, zakładając Clinton Global, której celem jest wspieranie partnerstwa między rządami, przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi i obywatelami, mówił, że „wspólnie możemy zrobić więcej, niż ktokolwiek z nas może zrobić na własną rękę”, aby zamienić dobre pomysły w wymierne rezultaty.

- Po 10 latach działalności ABSL, Polska stała się jedną z najważniejszych lokalizacji dla dużych inwestycji zagranicznych, globalnych inwestorów i korporacji. To dla nas wyjątkowy jubileusz, podczas którego chcemy nie tylko podsumować ostatnią dekadę rozwoju biznesu w Polsce, ale również zastanowić się nad scenariuszami dalszego rozwoju w kolejnym dziesięcioleciu - mówi Piotr Dziwok, Prezes ABSL.

Dwudniowa konferencja to kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, prezentacji i debat. – Ostatnie 30 lat to dla Polski okres ciągłego wzrostu i budowania bardzo silnej pozycji regionie. W tym czasie sektor nowoczesnych usług stał się jedną z najbardziej dynamicznych gałęzi gospodarki. Konferencja będzie okazją do podsumowania tego okresu i dyskusji na temat przyszłości, perspektyw i kierunków dalszego rozwoju. Zastanowimy się m.in. nad tym czy obecne tempo wzrostu Polski jest możliwe do utrzymania? Jak zmiany geopolityczne i społeczne mogą wpłynąć na gospodarkę w regionie? Co dziś buduje nasze przewagi konkurencyjne? Będziemy szukać sposobów na to jak poradzić sobie z dzisiejszymi wyzwania rynku pracy i zatrzymać w kraju talenty. Spojrzymy w przyszłość zawodów w dobie 4 rewolucji przemysłowej i wpływ zmian technologicznych i społecznych na sposób prowadzenia biznesu. Przyjrzymy się z jakimi nowymi cyberzagrożeniami będziemy musieli się mierzyć. Wraz z władzami największych ośrodków porozmawiamy o tym jak będą wyglądać miasta przyszłości. To tylko część zagadnień bogatego programu – dodaje Marcelina Godlewska, Dyrektor Zarządzająca ABSL.

Wśród gości tegorocznej edycji znajdą się m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister Jadwiga Emilewicz, minister Jerzy Kwieciński, Marek Belka, Melissa Hathaway, ekspertka w zakresie cyberbezpieczeństwa w administracji G.W. Busha oraz B. Obamy czy Mark Loughran, General Manager w Microsoft.

Więcej informacji o konferencji oraz aktualna agenda znajdują się na stronie ABSLsummit.com

Źródło:
Informacja prasowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz