Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Producenci żywność zmienią dostawców energii. Szukają oszczędności

3
Podziel się

Ceny energii w kwietniu były niższe o 34 proc. niż w tym samym okresie rok temu. Wiele firm decyduje się zatem zmienić operatorów.

Producenci żywność zmienią dostawców energii. Szukają oszczędności
(Getty Images)
bErRmsLF

Producenci żywność szukając sposobu na obniżenie kosztów energii, zmieniają operatorów - informują "Wiadomości Handlowe".

Tylko w pierwszych trzech miesiącach roku dostawcę energii zmieniło aż 3726 odbiorców przemysłowych. Takie dane podał Urząd Regulacji Energetyki. Z tej liczby większość stanowili przedstawiciele branży produkcyjnej oraz przetwórstwa spożywczego.

Zobacz także: Zobacz: Odnawialne źródła energii. "Udział węgla w miksie energetycznym będzie malał"
bErRmsLH

Ten ruch daje możliwości zredukowania kosztów. Jak wskazuje portal "Wiadomości Handlowe", obecnie można zakontraktować energię elektryczną blisko 20 proc. taniej - porównując rok do roku.

To efekt pandemii koronawirusa, która zmniejszyła popyt na energię elektryczną w zamrożonych przez okres lockdownu firmach i zakładach produkcyjnych. To z kolei obniżyło ceny.

bErRmsLN

PKN Orlen zakłada, że restrukturyzacja Energi będzie 'pogłębionym procesem'

Z danych Towarowej Giełdy Energii wynika, że ceny energii w kwietniu były niższe o 34 proc. niż w tym samym okresie rok temu. Dzięki temu, jak pisze portal, odbiorcy mogą na dłuższy okres wynegocjować niższe stawki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErRmsMi
KOMENTARZE
(3)
@małpa
rok temu
małpeczka grzeczna słucha firmy. jest kiki
Aqq
rok temu
A może OZE?
Ela
rok temu
Niech przestaną wydzwaniać i namawiać do zmiany dostawcy. To powinno być karalne , skąd mają telefony i nasze adresy zamieszkania , A może to złodzieje , a nie Energa.
bErRmsMj