Notowania

Producent dziecięcych ubrań przejmuje sklepy na Białorusi

CDRL – właściciel dziecięcej marki Coccodrillo – rozpycha się łokciami na Białorusi. Firma przejmie innego producenta z tej branży, który ma 46 sklepów, z czego 17 w samym Mińsku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
CDRL, który planuje ekspansję na Białorusi, to właściciel dziecięcej marki Coccodrillo (Fot: CDRL/materiały prasowe)

Firma CDRL przejmie białoruską spółkę „Handlowo-Przemysłowa Grupa West Ost Union". W listopadzie zawarto umowę przedwstępną. W styczniu nastąpi przejęcie kontroli nad firmą.

Zobacz: Białorusini coraz chętniej przyjeżdżają szukać pracy w Polsce

Nie ma pewności, ile wyniosła transakcja. Z jednego z wcześniejszych komunikatów można było się dowiedzieć, że białoruska firma wystawiła na sprzedaż udziału o łącznej wartości 6 mln 390 tys. dolarów

„Handlowo-Przemysłowa Grupa West Ost Union” produkuje rzeczy dla dzieci do 12 roku życia, w tym żywność dla niemowląt, pieluchy, akcesoria dla noworodków, kosmetyki dla dzieci, wózki, odzież, obuwie, zabawki, bajki i literaturę edukacyjną.
Spółka ma na Białorusi 46 sklepów, z czego 17 w samym Mińsku. Jej roczne przychody wynoszą powyżej 65 mln dolarów, a zysk operacyjny (EBITDA) przekracza 2 mln dolarów.

CDRL jest polskim dystrybutorem odzieży dziecięcej sprzedawanej pod marką własną Coccodrillo. Marka jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach, jak Chiny, Brazylia czy Arabia Saudyjska.
Od 2014 roku spółka jest na rynku głównym GPW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-12-2018

olo .I to jest pomysł na życie a nie " nakładanie " SANKCJI !

28-12-2018

SanWielka brawa dla firmy .Ps.Nie tylko jesteśmy potęga w produkcji palet transportowych . Słowianie łączmy się - bez banderowców .

28-12-2018

stanCDRL jest tylko Polskim dystrybutorem a wszystko pewnie szyte w Chinach ,ale firma????

Rozwiń komentarze (7)