Notowania

gospodarka
24.07.2019 16:45

Program 500+ na pierwsze dziecko kosztował państwo już 125 mln złotych

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa przedstawiła liczby związane z programem 500+ na pierwsze dziecko. Ćwierć miliona dzieci otrzymało już świadczenia, o łącznej wartości 125 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Program 500+ cieszy się dużym wzięciem (Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)

Do 18 lipca ćwierć miliona dzieci trafiło już 125 mln złotych z funduszu przeznaczonego na wypłaty świadczeń. To połowa wszystkich złożonych wniosków, zgodnie z szacunkami podanymi przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożenę Borys-Szopę.

Minister wyraziła też wdzięczność władzom samorządowym. – Chciałabym bardzo serdecznie wszystkim samorządom podziękować za taką sprawną realizację tego programu – powiedziała Borys-Szopa. Podkreśliła też, że to ciężka praca dla lokalnych struktur, dlatego należy to docenić.

Minister wskazała, że najwięcej wypłat było w trzech województwach: świętokrzyskim, podkarpackim i lubuskim.

Zobacz także: 500+. Wiceminister rodziny zdradza, na co Polacy wydają pieniądze

Zainteresowanie programem 500+ jest ogromne – do 2 lipca wpłynęło milion wniosków o przyznanie świadczeń. Dla Polaków nie miało znaczenia, że mogli złożyć je wyłącznie przez internet. Papierowe wnioski ruszą dopiero od sierpnia. Pierwsze wypłaty ruszyły już 1 lipca (czyli w dniu uruchomienia programu) w gminie Kowary.

Według szacunków, rozszerzenie programu na pierwsze dziecko i usunięcie kryterium dochodowego obejmie ok. 6,8 mln osób. To prawie dwukrotnie więcej niż dotychczas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, 500+, pomoc państwa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-07-2019

ZK590niech pani minister nie będzie wdzięczna samorządowi bo są od tego jak ............. , tylko niech podziękuje tym co na te podarunki … Czytaj całość

24-07-2019

Sebaja pracuje na czarno i nie place podatkow, moja karyna nie pracuje, placcie podatki na naszego brajana i dzesike

24-07-2019

ProsteKosztował nie państwo tylko podatników. Państwo nie zarabia.

Rozwiń komentarze (5)