Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

Program 500+. Zmiany 2019

11
Podziel się:

Czy 500+ zmieni się w 1000+? Prawo i Sprawiedliwości zamierza dokonać zmian w jednym ze swoich głównych programów. Kwestia zwiększenia dotacji rządowej dla rodzin rozstrzygnięta zostanie przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Czy 500+ zmieni się w 1000+? Prawo i Sprawiedliwości zamierza dokonać zmian w jednym ze swoich głównych programów.
Czy 500+ zmieni się w 1000+? Prawo i Sprawiedliwości zamierza dokonać zmian w jednym ze swoich głównych programów. (East News)
bEEaYidh

1000+ zastąpi 500+?

Czy nastąpi zamiana programu 500+ na 1000+? Prawo i Sprawiedliwości planuje zmienić swój flagowy program 500+, który stanowi dotację 500 zł na dziecko. Czy zwiększona kwota dofinansowania dla rodzin z dzieckiem zostanie przyjęta? Decyzja podjęta zostanie przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

„Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne” - mówi anonimowo informator z magazynu "Super Express".

bEEaYidj

Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, potwierdził wiadomości o podwojeniu kwoty w programie 500+.

„Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500+ i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 zł” – powiedział Janusz Szewczak na łamach „Super Express”.

Nowe przedsięwzięcia prorodzinne mogą być częścią obranej strategii Prawa i Sprawiedliwości na wybory parlamentarne w 2019 r. Wzrastające ceny usług i produktów powodują, że kwota 500 zł może już nie być wystarczająca dla rodzin z dziećmi. Z tego powodu rząd planuje ją dwukrotnie zwiększyć.

Program 1000+ - jakie są reakcje?

Informacje o domniemanym programie 1000+ wywołały już pewne reakcje w świecie polityki.

bEEaYidp

„Rząd nie pracuje nad przekształceniem programu 500+ w 1000+” – powiedział Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Według Marczuka, zmiana dotacji na dziecko to tylko myślenie życzeniowe Szewczaka. Sądzi też, że aktualny program 500+ spełnia swoje zadanie.

Do potencjalnej zmiany w programie 500+ na 1000+ odniosła się także minister Elżbieta Rafalska. Zaprzecza ona informacjom dotyczącym zwiększenia kwoty w programie rządowym dla rodzin.

bEEaYidq

„W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+" – poinformowała Elżbieta Rafalska.

bEEaYidK
KOMENTARZE
(11)
xxxx
3 lata temu
Co się nie zrobi żeby utrzymac się przy korycie i puścić kraj z torbami
eleo
3 lata temu
To karygodne już dziś ta kwota jest zawyżona bo 500 + WCALE NIE SĄ WYDAWANE NA DZIECI myślenie tylko o dzieciach a gdzie niepełnosprawni ,a gdzie renciści i emeryci którzy uczciwie pracowali i nie mieli nigdy dotacji na dzieci a teraz potrzebują na utrzymanie się i ile ich kosztują leki tego sie nie bierze pod uwagę ???? to skandal
MAGDA
3 lata temu
LEPIEJ BYŁOBY DAĆ JAKIŚ DODATEK LUB ULGĘ PRACUJĄCYM I EMERYTOM...
bEEaYidL
Olga
3 lata temu
Zgoda, ale tylko dla rodziców pracujących nierobów sponsorować nie mam zamiaru ! Mam troje dzieci na studiach, pracuję i jakoś od kiedy dzieci były małe dawałam radę - dlatego nierobom mówię kategoryczne NIE ! Do roboty ! Żaden pracujący człowiek nie chce nierobów i ich potomstwa UTRZYMYWAĆ !
rozczarowany
3 lata temu
będzie coraz więcej rozwodów. Już teraz kobietom odbija a to faceci muszą płacić alimenty. To nie w porządku, zwłaszcza gdy facet jest ok.