Notowania

Protest fizjoterapeutów. Akcja w co najmniej 100 szpitalach

Fizjoterapeuci i diagności medyczni ze Śląska i Pomorza zapowiadają 14-dniowy protest. Za tydzień problemy z obsadzeniem grafików może mieć ponad sto szpitali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Nadchodzi kolejny protest fizjoterapeutów. (Fot: Marek Maliszewski/REPORTER)

Masowe odbieranie zaległych urlopów, zwolnienia, a nawet protest głodowy - fizjoterapeuci i diagności są zdeterminowani – pisze RMF24.

Jak wyjaśniają, obiecana podwyżka płac objęła niespełna co trzeciego z nich. Domagają się dwóch podwyżek. Pierwsza o 500 zł już teraz. O kolejnych 500 zł od stycznia.

Okręgowa Izba Lekarska tuż przed wyborami ogłasza "Narodowy Kryzys Zdrowia"
"Polska to chory kraj". Lekarze mają dość bezczynności polityków

Jak ustalił RMF24, strajkować może Śląsk i Pomorze. Włącznie się w akcję w tych regionach już zapowiedziało wielu pracowników ponad 100 placówek.

Nastroje strajkowe panują w całej służbie zdrowia. Dopiero co rozpoczęła się akcja Okręgowej Izby Lekarskiej pod hasłem "Polska to chory kraj".

Polska znajduje się na najniższej pozycji w Europie, jeśli chodzi o liczbę medyków. Na 1000 mieszkańców Polski przypada średnio 2,4 lekarza. Średnia w UE wynosi 3,8. Między innymi z tego powodu kolejne szpitale muszą zamykać lub zawieszać oddziały. Nakłady na służbę zdrowia zaś nie pozwalają skutecznie ratować sytuacji.

Wrzesień strajków okazał się niewypałem. Większość środowisk się wycofała
Miesiąc strajków nie wypalił. A miało protestować "pół Polski"

Aby zwrócić uwagę na problem, by w końcu politycy przejrzeli na oczy, lekarze z OZZL rozpoczęli akcję protestacyjną, namawiając medyków do ograniczenia swojej pracy do ustawowego minimum 48 godzin w tygodniu i rezygnacji części dyżurów.

Jeżeli w ramach akcji "Zdrowa praca" młodzi lekarze zaczną pracować w standardzie europejskim i wypowiedzą klauzulę opt-out, jeszcze jaskrawiej uwidoczni się brak lekarzy w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2019

tricepsciekawy zawód z dużym polem do popisu ale bardzo ciężki fizycznie i psychicznie wynagrodzenia kompletne dno niewdzięczność pacjentów za włożony trud … Czytaj całość

16-09-2019

SensorFizjoterapeuci w szpitalach zarabiają tyle co za przeproszeniem pani Krysia z firmy sprzątającej szpital lub pani Gienia pomoc kuchenna w kuchni … Czytaj całość

16-09-2019

GośćCzas wprowadzić obciążenia finansowe za nie przychodzenie na umówione wizyty i nagle zmniejszą się kolejki. A przychodzą na zabiegi trzy z pięciu, a w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)