Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Przed nami niedziela handlowa. Zakupy zrobisz we wszystkich sklepach

7
Podziel się:

Osoby narzekające na sobotni tłok w sklepach będą mogły odetchnąć z ulgą, ponieważ już 27 czerwca wypada niedziela handlowa. Zakaz handlu tego dnia nie obowiązuje, choć i tak coraz więcej sieci przestaje respektować przepis.

Przed nami niedziela handlowa. Zakupy zrobisz we wszystkich sklepach
W niedziele bez handlu mogą być otwarte np. kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, apteki czy urzędy pocztowe (WP, Mateusz Madejski)
bEDSdFKd

W kalendarzu niedziel handlowych na 2021 rok znalazło się tylko siedem dni, w których możemy zrobić zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych. Najbliższa niedziela handlowa już 27 czerwca. To jedyny taki dzień w najbliższym czasie, bo na kolejną niedzielę z handlem będziemy musieli zaczekać na sam koniec wakacji, czyli do 29 sierpnia.

W tym roku po raz pierwszy od wejścia w życie ustawy ograniczającej handel w niedzielę i święta nie mieliśmy do czynienia z zaostrzeniem przepisów. W styczniu w życie nie weszły żadne nowe zapisy, dlatego, podobnie jak przed rokiem, w 2021 roku będzie 7 niedziel handlowych.

bEDSdFKf

Niedziele handlowe w praktyce. Markety znalazły furtkę

Jednak z roku na rok widać, że zakaz przestaje przeszkadzać kolejnym sieciom handlowym w tym, by i tak otwierać sklepy w niedzielę. Oprócz Żabki, w każdy siódmy dzień tygodnia zakupy zrobimy również w sklepach Intermarche (sama sieć nie kryje się z tym, że handluje 7 dni w tygodniu).

To możliwe dzięki wyjątkowi w przepisach, który pozwala działać w niedziele wszystkim placówkom pocztowym. A od kilku miesięcy sklepy sieci są właśnie placówkami UPS i InPostu, w których można odbierać przesyłki. A ich konkurencja idzie za ciosem.

Zobacz także: Zarobki będą jawne? Sedlak: W Polsce mamy problem kulturowy
bEDSdFKl

Chcąc skorzystać z tego samego wyjątku w zakazie, Polomarket ogłosił współpracę z Ruchem. Na początku w niedziele niehandlowe zaczęło działać jedynie kilkadziesiąt sklepów, ale docelowo ma ich być znacznie więcej. Sieć posiada w sumie 280 placówek.

To, co ułatwia zakupy klientom, nie spodobało się związkowcom, którzy przeforsowali całą ideę zakazu. 2 czerwca "Solidarność" zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o jak najszybsze uszczelnienie ustawy zakazie.

bEDSdFKm

Niedziele handlowe okiem duchownych

Zakazu handlu w niedzielę bronią także duchowni - wszak to właśnie brak możliwości zrobienia zakupów miał zachęcić ludzi do odwiedzenia świątyń. Podczas majowej pielgrzymki w Piekarach Śląskich padły zaskakujące słowa, a ich autorem był katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

- Siewcami pokoju społecznego nie są ci, którzy omijają ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę - oznajmił z duchowny z ambony.

Niedziele handlowe w 2021 r.:

  • 31 stycznia 2021
  • 28 marca 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • 27 czerwca 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • 12 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSdFKG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Bonpo
3 miesiące temu
Jeżeli nie jestem katolikiem obarczonym rodziną , czy wzorem polskiej smarkaterii ; mam oblegać pobliskie trzepaki dzierżąc w dłoni kolejne piwo i najdelikatniej mówiąc ; bezkarnie terroryzując innych ? Odnośnie uczestnictwa w katolickim nabożeństwie , które jest raczej groteskową kpiną i profanacją ; gdzie na obleganych przykościelnych murkach ; watahy młodych " katolików , są przez 50 minut wpatrzone w ekrany swych magicznych okienek - czyli smartfonów lub zajęci intensywną konwersacją .Pytanie zasadnicze do owych bohaterów - kogo przyszedłeś obrażać i co tutaj robisz ? ; wszak Twoje " msze " odbywają się w lokalach z wyszynkiem lub pod oknami osób nie zainteresowanych kilkugodzinnym alkoholowo-narkotycznym jazgotliwym i hałaśliwym transem . Zatem niedzielny piknik z braku wyboru ?
Zakupoholiczk...
3 miesiące temu
Pracowałam kiedyś w sklepie i bardzo lubiłam pracować w weekendy. W niedzielę również. Sama robiłam zakupy w niedzielę. Do kościoła nie chodziłam. Teraz już nie pracuje w handlu. Władze pozamykali sklepy w niedzielę,wiec zakupów w niedzielę nie robię, ale do kościoła też nie chodzę.
111
3 miesiące temu
Niedziela to czas dla rodziny a nie na zakupy
bEDSdFKH
111
3 miesiące temu
Zakupy można zrobić w każdy dzień tygodnia a nie w niedzielę urządzać spacery po sklepie
Niezadowolony...
3 miesiące temu
Wszystkie niedzielę powinni być handlowe a nie dają człowiekowi w niedzielę zrobić zakupow