Notowania

Przemyt wart milion złotych. Zdemaskowało ją dziwne zachowanie na lotnisku

Hiszpanka próbowała przemycić w walizce do Polski 5 kg heroiny. Zwróciła uwagę funkcjonariuszy KAS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KAS)
W walizce były trzy paczki narkotyków. (Fot: kas.gov.pl)

Funkcjonariusze KAS znaleźli trzy pakiety narkotyków ukryte w podwójnych ściankach i dnie walizki Hiszpanki, która przyleciała do Warszawy z Madagaskaru. Przemycane 5 kg narkotyku warte było milion złotych.

"Jej nietypowe zachowanie podczas przeprowadzanych czynności oraz brak logicznego uzasadnienia pobytu w Afryce były impulsem dla funkcjonariuszy celno-skarbowych do szczegółowego sprawdzenia bagażu podróżnej" – poinformowała KAS.

Oprócz kobiety zatrzymana została także kolejna osoba biorąca udział w przemycie ujawnionych narkotyków. Po przesłuchaniu w prokuraturze sąd nakazał tymczasowy areszt.

Obejrzyj: Obejrzyj także: CBŚP rozbiło "ekipę Angelo":

(KAS)
(Fot: kas.gov.pl)

- Przeciwdziałanie przemytowi narkotyków jest jednym z priorytetowych działań w zakresie bezpieczeństwa naszych obywateli, które realizują funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na mazowieckich lotniskach. Warto pamiętać, że w okresie wakacyjnym można łatwo stać się ofiarą przemytników. Dlatego, przypominam, aby nie przyjmować do swojego bagażu paczek od nieznanych osób, ponieważ mogą one zawierać nielegalne substancje lub inne towary. Nieświadomość nie zwalnia przed odpowiedzialnością i sankcjami grożącymi za przewóz środków odurzających - powiedział Radosław Borowski, Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-01-2020

KrisZłapali podstawioną biedną przynętę a za nią przeszło pewnie kilka razy więcej

14-01-2020

wiesniakrozstrzelac i nie beda przyjezdzac

Rozwiń komentarze (2)