Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. JSA
|
aktualizacja

Putin a Pokojowa Nagroda Nobla. Czy prezydent Rosji ma szansę na wygraną?

4
Podziel się

Władimir Putin został zgłoszony do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 roku. Kontrowersyjna kandydatura to pomysł rosyjskiego pisarza Siergieja Komkowa. Czy Putin ma szansę na wygranie nagrody?

Putin a Pokojowa Nagroda Nobla. Czy prezydent Rosji ma szansę na wygraną?
epa08694164 Russian President Vladimir Putin holds a video conference meeting with elected heads of Russian regions at Novo-Ogaryovo residence outside Moscow, Russia, 24 September 2020. EPA/MICHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT Dostawca: PAP/EPA. (PAP/EPA, PAP/EPA/MICHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL, MICHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL)
bDnGUTud

Putin a Pokojowa Nagroda Nobla. Czy prezydent Rosji ma szansę na wygraną?

Według mediów zgłoszenie do Komitetu Noblowskiego w Oslo zostało wysłane 10 września. Uzasadnienie nominacji nie zostało jednak podane do wiadomości publicznej. Kandydatura rosyjskiego prezydenta została zgłoszona przez grupę Rosjan z pisarzem Siergiejem Komkowem na czele.

Zobacz także: Władimir Putin będzie interweniował na Białorusi? Niepokój "umiarkowanych przyjaciół Kremla w Europie"
bDnGUTuf

Przypomnijmy, że Putin nie jest jedynym budzącym mieszanie uczucia kandydatem do wygranej. Już na początku września poinformowano bowiem o nominowaniu innego prezydenta - Donalda Trumpa za "wysiłki na rzecz osiągnięcia porozumienia między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi". Christian Tybring-Gjedde, który nominował Trumpa, oznajmił wówczas, że "nie jest jego wielkim zwolennikiem".

Putin a Pokojowa Nagroda Nobla. Czy prezydent Rosji ma szansę na wygraną?

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapewnił, że Putin nie zawdzięcza kandydatury Kremlowi, który miał nie kontaktować się z Komitetem Noblowskim. Jego zdaniem jeśli Władimir Putin nagrodę otrzyma "to świetnie" jeśli jednak nie to "nie ma problemu".

bDnGUTul

Nominacje kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla mogą być zgłaszane m.in. przez parlamentarzystów lub członków rządów, członków sądów międzynarodowych, rektorów uniwersytetów, laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, obecnych i byłych członków Norweskiego Komitetu Noblowskiego, czy byłych doradców tegoż Komitetu.

bDnGUTuG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
JOGMD
2 miesiące temu
U nas Owsiaka zgłaszali. Chyba za spacer po stole.
No
2 miesiące temu
Dlaczego nie. Obama dostał za friko
rekrut
2 miesiące temu
Rosja pod rządami Putina obroniła osetię płd po napaści gruzji i obroniła Syrię po napaści usa Wielkie uznanie dla prezydenta Putina
bDnGUTuH
Irek
2 miesiące temu
Panie prezydencie trzymamy kciuki za pana aby pan dostal te nagrodę