Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzu
13.03.2020 14:55

PZU. Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska prezesa. Wiadomo, kto go zastąpi

PZU. Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń - poinformowała spółka. Jego miejsce zajmie Beata Kozłowska-Chyła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
PZU. Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska prezesa. Wiadomo, kto go zastąpi (Fot: PZU)

PZU. Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska prezesa. Wiadomo, kto go zastąpi

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie PZU, Surówka był związany z Grupą PZU od blisko czterech lat. Funkcję prezesa PZU pełnił przez trzy lata, wcześniej pełniąc funkcję prezesa PZU Życie i członka zarządu odpowiedzialnego za inwestycje. Nie podano przyczyn rezygnacji.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

"W czasie, gdy pełnił funkcję prezesa, zysk netto Grupy PZU podwoił się, wskaźnik ROE wzrósł o 40 proc., składka przypisana brutto - o 20 proc. Jednocześnie poziom zaangażowania pracowników zwiększył się z 35 do 51 proc., wyprzedzając o kilka punktów średnią dla wszystkich firm w Polsce" - poinformowała spółka w oficjalnym komunikacie.

PZU podało jednocześnie, że tymczasowa następczyni Surówki Beata Kozłowska-Chyła pełniła do tej pory funkcję członka Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów,członka Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP oraz członka zespołu Komisji ds. Reformy Nadzoru Właścicielskiego przy Ministrze Aktywów Państwowych. Równocześnie zasiadała w Radzie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i w Społecznej Radzie Sportu przy Minister Sportu.

Ponadto rezygnację ze stanowiska członka zarządu PZU Życie złożył Roman Pałac, do niedawna prezes tej spółki. Pod jego kierownictwem (od 2017 roku) udział PZU Życie w rynku wzrósł z 34,9 do prawie 40 proc.

Tagi: pzu, kadry
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

TKMMyślałem, że Surówkę zastąpi Krycha vel Sałatka, no ale ona teraz sędzia.

13-03-2020

pocałunek Almanzora.Co bogatsi w bunkrach siedzą. Don't Panic.

Rozwiń komentarze (2)