Notowania

polityka
09.11.2019 19:41

Rafał Bochenek odchodzi z PGNiG. Wcześniej zlecił analizy prawne

Rafał Bochenek zostanie posłem w nowej kadencji Sejmu. W związku z tym rezygnuje z funkcji dyrektora marketingu w PGNiG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rafał Bochenek na powrocie z biznesu do polityki straci finansowo (Fot: Leszek Szymański)

Nie trwała długo kariera Rafała Bochenka w państwowej spółce. Dyrektorem marketingu w PGNiG został w marcu 2019 r., ale już z niej rezygnuje - donosi Onet. Wszystko za sprawą wyborów do Sejmu.

Co prawda Bochenek miał się zastanawiać nad łączeniem funkcji posła i pracownika spółki skarbu państwa. Nic dziwnego, bo zarobki na stanowiskach menedżerskich w PGNiG sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pensja posła, nawet z dodatkami, nie zbliża się do takich stawek. Ostatecznie jednak Bochenek stawia na politykę.

– Pan poseł Bochenek rozważył wszystkie racje i zdecydował, że zrezygnuje z pracy w państwowej spółce. Ja to oceniam pozytywnie – stwierdził w rozmowie z Onetem Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

– Muszę jednak podkreślić, że nie widziałbym niczego złego, gdyby pozostał w PGNiG. Mieliśmy w minionej kadencji przypadki posłów niezawodowych, którzy pracowali w spółkach Skarbu Państwa i byli to posłowie wybrani z różnych list, o ile pamiętam – dodał.

Obejrzyj: Rośnie rynek gier wideo, rośnie Totalizator Sportowy. Jaka jest przyszłość gamingu w Polsce?

Błyskotliwa kariera Bochenka

Bochenek swoją karierę zaczynał 5 lat temu w TVP 3 Kraków, gdzie zapowiadał pogodę. Dorabiał także jako konferansjer. Zapragnął jednak wejść do polityki i w 2014 r. wystartował w wyborach i został radnym ziemi wielickiej.

Przełomem w karierze Bochenka była konwencja PiS, którą poprowadził i na której Andrzej Duda został przedstawiony jako kandydat PiS na prezydenta. Gdy PiS doszedł do władzy i przyszła "dobra zmiana", Bochenek trafił do Kancelarii Premiera, a w kolejnych wyborach samorządowych już – do sejmiku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2019

draniebochenek jak PROSTAK misiewicz !!!! niedouczone go....niarze ktore w zyciu NIC NIE zrobily...... prostactwo chamstwo buta I zdenoralizowanie do szpiku … Czytaj całość

09-11-2019

1981Że też takie ... typy chodzą po świecie

09-11-2019

marianBZupełnie jak dyrektorzy w tej branży. Może być muzyk, bez kompetencji, bez pojęcia o branży, byle kumpel z pis-u.

Rozwiń komentarze (52)