Notowania

elzbieta rafalska
29.05.2019 16:57

Rafalska: Chcę jechać. Minister przyjmie mandat w PE

- Nie mam zamiaru rezygnować z mandatu w Parlamencie Europejskim. Chcę tam jechać - deklaruje zdecydowanie w RMF FM minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W ten sposób ucina spekulacje w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Elżbieta Rafalska dość niespodziewanie znalazła się wśród nowych europarlamentarzystów. (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Do rezygnacji z mandatu i pozostania w rządzie zachęcali ją niektórzy politycy PiS - informuje Radio RMF FM. A to dlatego, że nawet sama minister nie spodziewała się wyboru do europarlamentu.

Sama Rafalska, pytana czy była namawiana do rezygnacji z mandatu i pozostania w resorcie pracy, odparła: Nie było takiego scenariusza, nikt mi takiej propozycji nie przedstawiał. Zapewniła również, że rezygnacji z europarlamentu nie rozważała ani przez chwilę.

Przypomnijmy, że Elżbieta Rafalska dość niespodziewanie znalazła się wśród nowych europarlamentarzystów.

Sondażowe wyniki nie dawały jej mandatu, ale wobec porażki Konfederacji (która wbrew sondażom ostatecznie nie przekroczyła progu wyborczego) okazało się, że minister pracy znalazła się w gronie 27 kandydatów PiS z biletem do Brukseli. A to oznacza dymisję z dotychczasowego stanowiska.

Odejście szefowej resortu pracy oznacza problemy dla samego PiS. Jak pisaliśmy w poniedziałek, kierownictwo partii nie spodziewało się, że Rafalska uzyska mandat. Startowała z 3. miejsca na liście, na dodatek w trudnym dla partii rządzącej okręgu (zachodniopomorskie i lubuskie).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-05-2019

AniaA kto za takie pieniądze nie chciał by jechać? chyba nienormalny.

29-05-2019

Pani Rafalska -kasa - trzecie drzwi na prawo

29-05-2019

BarJak was nie WSTYD Szydło wywaliła flagi UNI stale gardziliscie Unią ateraz po EURO lecicie WSTYD dla całej POLSKI mam nadzieje ze potraktują was tam … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (147)