Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ranking kont osobistych – marzec 2019

29
Podziel się

Niedawno napisał do mnie nasz czytelnik Karol i poprosił mnie o polecenie najlepszego dla niego konta. Karol zapewnia regularne, ale niewysokie wpływy, sporo płaci kartą, raczej rzadko odwiedza bankomaty. Często podróżuje własnym autem i zastanawia się, czy może na tym zaoszczędzić. Prześledziłam oferty banków i mam dla Karola kilka rekomendacji dobrych rachunków.

Zerknij na pierwszą dziesiątkę rankingu!
Zerknij na pierwszą dziesiątkę rankingu! (Fotolia)
bEijYANx

Nie ma jednego, idealnego konta osobistego. Zanim je wybierzesz, warto przeanalizować, jakie wpływy będziesz na nie zapewniać, na jaką kwotę miesięcznie płacisz kartą, gdzie robisz zakupy czy często wypłacasz gotówkę z bankomatów albo czy w tym samym banku chcesz również ulokować oszczędności. Dlatego zapytałam Karola, na czym najbardziej mu zależy i na tej podstawie przygotowałam ranking kont, z którego ty też możesz skorzystać.

Ranking kont osobistych – co oceniałam?

Karol powiedział mi, że średnio na jego konto wpływa 2,5 tys. zł miesięcznie i wykonuje transakcje kartą na łączną kwotę ok. 500 zł w tym samym okresie. Przelewy wykonuje tylko przez internet i sporadycznie korzysta z bankomatów. Bardzo zależy mu na tym, żeby konto oferowało zwrot za płatności. Zdradził mi również, że naprawdę dużo wydaje na benzynę. Ma trochę wolnej gotówki, więc razem z kontem osobistym chce się zdecydować na korzystnie oprocentowane konto oszczędnościowe lub lokatę.

Co konkretnie oceniałam w rankingu przygotowanym dla naszego czytelnika?

 • maks. 15 pkt za darmowe prowadzenie konta, jeśli bank pobierał opłaty, to proporcjonalnie mniej (przy założeniu wpływów 2,5 tys. zł miesięcznie),
 • maks. 15 pkt za bezpłatną kartę, jeśli bank pobierał opłaty, to proporcjonalnie mniej (przy założeniu transakcji na 500 zł w miesiącu),
 • dodatkowy bonus po 5 pkt za bezwarunkowo darmową kartę i konto,
 • wypłaty z bankomatów za 0 zł (wszystkie w Polsce – 10 pkt, wybrane lub ograniczony limit transakcji – 5 pkt, tylko własne – 0 pkt),
 • maks. roczna premia (im wyższa, tym więcej punktów – maks. 15 pkt),
 • preferencyjne warunki oszczędzania– 5 pkt,
 • program rabatowy – 5 pkt.
bEijYANz

Każdy bank mógł otrzymać łącznie 75 pkt.

I miejsce – Moto Konto (67,50 pkt)

Jedynym na rynku rachunkiem, który oferuje zwroty za paliwo jest Moto Konto, dostępne w ofercie Toyota Banku. Właśnie dlatego poleciłam je Karolowi. Za każdym razem, gdy zatankuje auto, może liczyć na 50 zł zwrotu miesięcznie, czyli 600 zł rocznie.

bEijYANF

A co z opłatami? Prowadzenie konta będzie darmowe, jeśli będziesz na nim średnio w miesiącu utrzymywać min. 1 tys. zł. Aby nie płacić za kartę, nie trzeba spełniać żadnych warunków. Z dowolnego bankomatu w Polsce można wypłacać gotówkę bez prowizji 3 razy (dla Karola ten limit jest wystarczający), każda kolejna wypłata kosztuje 4,50 zł. Przelewy internetowe są darmowe.
Dodatkowo Toyota Bank przygotował specjalną ofertę Konta Oszczędnościowego dla posiadaczy ROR-u. Jego oprocentowanie wynosi nawet 2 proc. w skali roku. Posiadacze Moto Konta mogą również liczyć na rabaty na samochody marki Toyota lub Lexus.

II miejsce – Nest Bank (65 pkt)

Na drugim miejscu uplasował się Nest Bank, który z kolei oferuje zupełnie bezwarunkowe Nest Konto. Nie musisz robić nic, aby za 0 zł otrzymać:

 • prowadzenie konta,
 • kartę,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów Polsce,
 • przelewy internetowe.
bEijYANG

Posiadacze Nest Konta mogą liczyć na wyższe oprocentowanie lokat (np. Nest Lokaty Lojalnej na maks. 2,8 proc. z przelewem wynagrodzenia) oraz skorzystać ze zniżek w programie rabatowym.

Niestety, Nest Bank nie oferuje żadnej premii ani zwrotów za zakupy.

II miejsce – Konto w pełni (65 pkt)

Także drugie miejsce zajmuje flagowy rachunek* eurobanku, czyli Konto w pełni*. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne. Karta także będzie jeśli zapłacisz nią na kwotę min. 400 zł miesięcznie. Za przelewy internetowe bank nie pobiera prowizji. Bezpłatnie możesz wypłacać gotówkę z bankomatów eurobanku, a jeśli chcesz również z innych, to musisz pamiętać, aby jednorazowo wybierać przynajmniej 100 zł. Dla niższych kwot bank pobierze prowizję 1,30 zł za każdą wypłatę.

bEijYANH

W eurobanku znajdziesz również korzystny program Codziennie Zyskuję, który daje ci 5 proc. zwrotu za wydatki kartą na rozrywkę, sport, rekreację i urodę. Jeśli chcesz zacząć z niego korzystać, to musisz założyć konto i wybrać się do placówki banku. Pamiętaj, że program zwrotów dotyczy osób, które zapewnią wpływ dochodu na swoje konto w wysokości przynajmniej 500 zł lub jednorazowy przelew z innego banku min. 1,5 tys. zł miesięcznie.
W ten sposób możesz zyskać maks. 60 zł zwrotu miesięcznie, czyli 720 zł rocznie. Pełny wykaz punktów, w których obowiązują zwroty znajdziesz w regulaminie programu.

Jako właściciel nowo otwartego Konta w pełni możesz założyć preferencyjnie oprocentowaną lokatę na start i zarobić na niej 3 proc. w skali roku.

bEijYANI

III miejsce – Envelo Konto (64,17 pkt)

Trzecie miejsce należy do** Envelo Konta, które założysz w **Envelo Banku. Prowadzenie konta jest darmowe bez konieczności spełniania żadnych warunków. Bez żadnych opłat ani limitów możesz wykonywać przelewy internetowe i wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce.

Ograniczenie jest związane tylko z kartą. Aby uniknąć kosztów, musisz zapewnić przelewy z innych banków (nie musi być to dochód) w wysokości min. 1 tys. zł oraz raz zapłacić kartą. W innym przypadku opłata wyniesie 5 zł miesięcznie.

Envelo Konto będzie dobrym wyborem dla osób, które robią zakupy przez internet. W dowolnym sklepie internetowym zapłać min. 30 zł i jako opcję dostawy wybierz Pocztę Polską, a konkretnie:

 • Paczkę MINI,
 • Paczkę pocztową,
 • Paczkę+,
 • Pocztex,
 • PACZKĘ24,
 • PACZKĘ48,
 • Pocztex Procedurę,
 • List polecony,
 • Przesyłkę firmową poleconą.

Za każdą w ten sposób zamówioną przesyłkę otrzymasz 2 zł zwrotu, a za każdą dziesiątą 10 zł. Envelo Bank maksymalnie może ci zwrócić 200 zł w ciągu roku.

Ranking kont osobistych – marzec 2019

A jak wypadły pozostałe banki? Zerknij na pierwszą dziesiątkę rankingu!

miejsce bank konto suma punktów opłata za prowadzenie konta opłata za kartę Maks. roczna premia
1 Toyota Bank Moto Konto [załóż konto] 67,50 pkt 0 zł (1) 0 zł 600 zł
2 Nest Bank Nest Konto [załóż konto] 65 pkt 0 zł 0 zł 0 zł
2 eurobank Konto w pełni [załóż konto] 65 pkt 0 zł 0 zł (2) 720 zł
3 Envelo Bank Envelo Konto [załóż konto] 64,17 pkt 0 zł 0 zł (3) 200 zł
4 Santander Bank Polska Konto Jakie Chcę [załóż konto] 60,40 pkt 0 zł 0 zł (4) 500 zł
5 Idea Bank Konto Idealne [załóż konto] 60 pkt 0 zł 0 zł 0 zł
5 Getin Bank Konto Proste Zasady [załóż konto] 60 pkt 0 zł (5) 0 zł 0 zł
5 Alior Bank Konto Jakże Osobiste [ załóż konto] 60 pkt 0 zł (6) 0 zł (7) 240 zł
6 mBank eKonto osobiste [załóż konto] 58,13 pkt 0 zł 0 zł (8) 150 zł
7 BGŻ BNP Paribas Konto Optymalne [załóż konto] 57,88 pkt 0 zł 0 zł 378 zł
8 Bank Pocztowy Bliskie Konto Pocztowe [załóż konto] 57,50 pkt 0 zł (9) 0 zł 600 zł
9 Credit Agricole Konto dla Ciebie (oferta standard) [załóż konto] 55 pkt 0 zł (10) 0 zł (10) 0 zł
10 ING Bank Śląski Konto Direct [ załóż konto] 56 pkt 0 zł 0 zł (11) 140 zł

1) Pod warunkiem zapewnienia salda min. 1 000 zł miesięcznie, w innym przypadku 2,49 zł.
2) Pod warunkiem wykonania transakcji na min. 400 zł miesięcznie, w innym przypadku 4,90 zł.
3) Pod warunkiem zapewnienia wpływów min. 1 000 zł miesięcznie i wykonania min. 1 płatności kartą, w innym przypadku 5 zł.
4) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą lub na łączną kwotę 500 zł miesięcznie, w innym przypadku 5 zł.
5) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji kartą, w innym przypadku 8 zł.
6) Pod warunkiem zapewnienia wpływów min. 1 500 zł miesięcznie, w innym przypadku 10 zł.
7) Pod warunkiem wykonania kartą transakcji na łączną kwotę min. 300 zł, w innym przypadku 5 zł.
8) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji kartą, w innym przypadku 7 zł.
9) Pod warunkiem wykonania kartą transakcji na łączną kwotę min. 300 zł, w innym przypadku 5 zł.
10) Pod warunkiem zapewnienia wpływów na min. 1 000 zł i wykonania przynajmniej 1 transakcji kartą, w innym przypadku konto kosztuje 7 zł, a karta 9 zł.
11) Pod warunkiem wykonania transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł, w innym przypadku 7 zł.

Karolowi poleciłam konto, które będzie darmowe w jego sytuacji, a dodatkowo znalazłam bank, który zwróci mu część najczęściej ponoszonych wydatków. Pamiętaj, aby wybrać taki rachunek, który będzie dopasowany do ciebie. A jeśli i ty szukasz bezpłatnego konta, rzadko korzystasz z gotówki, a dodatkowo sporo wydajesz na paliwo, to mogę polecić ci zwycięzcę rankingu, czyli Moto Konto w Toyota Banku.

bEijYAOa
KOMENTARZE
(29)
opiekunnestba...
2 lata temu
Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut), poprzez kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę), w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank pl
Myśl troche
2 lata temu
Serio wierzyciele w banku pani podpowie jakie konto wybrać dla was najlepsze?, banki to nadal oszusci. Pa i prace by straciła gdyby cię nie oszukał. Halo tu jest Polska...
myszka miki
2 lata temu
Pani polecająca „se” przeczyta warunki otrzymania tej premii za paliwo. Nie do zrozumienia dla zwykłego człowieka to i pani nie zrozumiała. Zwrotu (premii)nie otrzymuje z automatu tylko trzeba spełnić x warunków. Szkoda zachodu.
bEijYAOb
sizif
2 lata temu
żaden ranking, reklama krzakobanków polecam inegilo
illi
2 lata temu
najciekawsze w toyota bank są rabaty na toyoty i szczególnie lexusy - dla pana karola, który ma wpływu 2,5 tys. miesięcznie :D ha, ha, ha!
...
Następna strona