Notowania

ranking
06.08.2019 13:55

Ranking kont oszczędnościowych – sierpień 2019

Konto oszczędnościowe pozwoli ci zarabiać tylko dlatego, że wpłacisz swoje pieniądze do banku. A oszczędności wypłacisz kiedy chcesz i nie stracisz wypracowanych odsetek. Sprawdziłem, który bank pozwoli ci zarobić najwięcej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
(Fot: fotolia)

Wbrew pozorom oszczędzanie nie jest niczym skomplikowanym i nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Jeżeli tylko zaczniesz to robić, sam się o tym przekonasz. Zdradzę ci mój skuteczny sposób na oszczędzanie.

Na swoim koncie osobistym mam ustawione zlecenie stałe na rachunek oszczędnościowy. Pieniądze są więc przesyłane na konto oszczędnościowe automatycznie i nie korci mnie, żeby przeznaczyć je na inny cel. Tobie też proponuję działać w ten sam sposób. Zlecenie stałe najlepiej ustaw zaraz po wypłacie, zanim zaczniesz ją wydawać.

W sierpniowym rankingu przyglądam się kontom oszczędnościowym na nowe środki i dla nowych klientów. Są one zazwyczaj wyżej oprocentowane od rachunków standardowych, więc zarobisz na nich najwięcej.

Założyłem, że po otwarciu konta wpłacisz 1 tys. zł, a przez kolejnych 11 miesięcy będziesz je zasilał kwotą 500 zł. Na tej podstawie policzyłem, ile zarobisz na koncie oszczędnościowym w ciągu roku. Zysk obliczyłem na podstawie oprocentowania promocyjnego, obowiązującego zazwyczaj przez 3 – 4 pierwsze miesiące od założenia konta oraz oprocentowania standardowego, na podstawie którego odsetki naliczane są przez pozostałe miesiące.

Najlepsze konto oszczędnościowe w sierpniu? EKOKonto Oszczędnościowe Standard BOŚ Banku

Największy zysk (61 zł) po 12 miesiącach regularnych wpłat zapewni EKOKonto Oszczędnościowe Standard BOŚ Banku. W jego przypadku oprocentowanie dla nowych klientów wynosi 2 proc. w skali roku.

Plusy i minusy EKOKonta Oszczędnościowego Standard

Plusy

 1. Wysoka maksymalna kwota, dla której obowiązuje oprocentowanie promocyjne – 50 000 zł (nadwyżka ponad 50 000 zł oprocentowana jest na 1,5 proc. rocznie)
 2. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje aż do odwołania promocji przez bank.
 3. Oprocentowanie promocyjne wynosi 2% w skali roku.

Minusy

 1. Musisz założyć lub posiadać konto osobiste z kartą debetową w BOŚ Banku.

Na to zwróć uwagę

Aby skorzystać z promocji, musisz spełnić kilka (na szczęście dość łatwych) warunków:

 • na twoje konto osobiste (EKOKonto Bez Kosztów) w każdym miesiącu będzie wpływać min. 1 500 zł,
 • kwota transakcji kartą debetową wyniesie co najmniej 500 zł,
 • wyrazisz zgodę marketingową i zgodę na e-mail (i nie odwołasz ich w okresie trwania promocji) i podasz aktualny numer telefonu i adres e-mail.

Jeżeli nie spełnisz tych warunków, oprocentowanie konta oszczędnościowego wyniesie 1 proc. rocznie do 50 000 zł i 1,1 proc. dla nadwyżki ponad 50 000 zł. EKOKonto Bez Kosztów będzie dla ciebie darmowe bezwarunkowo. Za użytkowanie wydanej do niego karty nic nie zapłacisz, jeśli wykonasz przy jej użyciu transakcje na min. 300 zł miesięcznie. Nie zapłacisz też za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za przelewy krajowe wykonywane przez internet.

II miejsce - Konto Oszczędnościowe Banku Pekao SA

Drugie miejsce w zestawieniu zajęło Konto Oszczędnościowe Banku Pekao SA. Jego promocyjne oprocentowanie wynosi 3 proc. w skali roku i obowiązuje przez 6 miesięcy dla kwoty do 30 tys. zł. W przypadku tego rachunku zysk, jaki osiągniesz po 12 miesiącach oszczędzania wyniesie 42 zł.

Plusy i minusy Konta Oszczędnościowego Banku Pekao SA

Plusy

 1. Oprocentowanie promocyjne wynosi 3 proc. w skali roku.
 2. Odsetki wg oprocentowania promocyjnego naliczane są przez 6 miesięcy.

Minusy

 1. Musisz założyć konto osobiste (Konto Przekorzystne) w Banku Pekao.
 2. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje dla kwoty do 30 000 zł.
 3. Oprocentowanie dla kwoty powyżej 20 000 zł (i oprocentowanie standardowe) wynosi 0,7 proc. w skali roku.
 4. Promocja Konta Oszczędnościowego trwa do 30 września 2019 r.

Na to zwróć uwagę

Za prowadzenie Konta Przekorzystnego i karty nic nie zapłacisz, jeżeli w każdym miesiącu wpłynie na nie co najmniej 500 zł i wykonasz min. jedną transakcję bezgotówkową wydaną do konta kartą debetową lub aplikacją PeoPay.

W przeciwnym razie konto kosztuje 6 zł miesięcznie, a karta – 3 zł. Spełnienie tego warunku zwalnia też z prowizji za wypłaty z bankomatów za granicą i za dwie pierwsze wypłaty z obcych bankomatów w Polsce.

III miejsce dla Nest Oszczędności Nest Banku

Na trzecim miejscu znalazło się konto Nest Oszczędności Nest Banku. Oprocentowanie gromadzonych na nim oszczędności, oferowane nowym klientom, wynosi 2,25 proc. Stawka ta obowiązuje nawet przez 3 miesiące od otwarcia konta (tj. od dnia otwarcia rachunku do końca miesiąca kalendarzowego w którym otwarto rachunek oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe) dla kwoty do 50 000 zł. Kwota powyżej 50 000 zł jest oprocentowana w wysokości 2 proc. rocznie.

Jeśli będziesz regularnie zasilać konto Nest Oszczędności, to po roku zyskasz 40 zł.

Plusy i minusy Nest Oszczędności od Nest Banku

Plusy

 1. Oprocentowanie promocyjne wynosi 2,25 proc. rocznie.
 2. Oprocentowanie promocyjne obowiązuje dla wysokiej kwoty – do 50 000 zł.

Minusy

 1. Oprocentowanie standardowe konta Nest Oszczędności wynosi 1,2 proc. rocznie (ustalane jest na podstawie stawki WIBOR 3M pomniejszonej o 0,5 proc.).
 2. Musisz mieć konto osobiste w Nest Banku.

Na to zwróć uwagę

Konto Nest Oszczędności mogą założyć nowi klienci Nest Banku. Konto osobiste oferowane przez Nest Bank (Nest Konto) jest bezwarunkowo bezpłatne. Oznacza to, że nic nie zapłacisz za korzystanie z niego, za przelewy zewnętrzne wykonywane przez internet i bankowość mobilną. Bezwarunkowo darmowa jest też karta debetowa oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Ranking kont oszczędnościowych dla nowych klientów i na nowe środki – sierpień 2019

Bank/nazwa produktu Oprocentowanie nominalne Zysk po roku (po podatku)
1. BOŚ Bank EKO Konto Oszczędnościowe Standard 2,00% (NK) (K) 61,00 zł Załóż konto
2. Bank Pekao SA Konto oszczędnościowe 3,00% (NK) (K) 42,00 zł Załóż konto
3. Nest Bank Nest Oszczędności 2,25% (NK) (K) 40,00 zł Załóż konto
4. T-Mobile Usługi Bankowe Konto oszczędnościowe (oferta promocyjna) 3,00% (NK) (K) 38,00 zł Załóż konto
5. Getin Bank Konto Oszczędnościowe 3,00% (NS) (K) 36,00 zł Załóż konto
6. Alior Bank Konto Mocno Oszczędnościowe 2,50% (NS) (K) 32,00 zł Załóż konto
7. ING Bank Śląski Otwarte Konto Oszczędnościowe 2,50% (NS) 25,00 zł Załóż konto
8. Bank Millennium Konto Oszczędnościowe Profit 2,70% (NS) (K) 25,00 zł Załóż konto
9. Credit Agricole Rachunek Oszczędzam 3,00% (NK) (K) 25,00 zł Załóż konto

Stan na 30 lipca 2019 r.

1) Oferta dla klientów, którzy są posiadaczami lub w momencie przystąpienia do promocji zawrą umowy o konto oszczędnościowe, konto osobiste i kartę debetową, wyrażą zgodę marketingową i zgodę na e-mail
2) Oferta dla nowych klientów, którzy do 30.09.2019 r. otworzą Konto Oszczędnościowe razem z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym. Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku obowiązuje przez 6 miesięcy dla środków do 30 tys. zł.
3) Oferta dla nowych klientów. Oprocentowanie 2,25% (do 50 000 zł i 2% dla nadwyżki ponad 50 000 zł) obowiązuje przez 3 pierwsze miesiące.
4) Oferta dla nowych klientów. Oprocentowanie 3% obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 50 000 zł. Od czwartego miesiąca oprocentowanie ustalane jest na podstawie stawki WIBID pomniejszonej o 0,4%
5) Oferta na nowe środki dla klientów posiadających konto osobiste, którzy wyrazili zgody marketingowe. Oprocetowanie 3% (do 200 000 zł i 2% dla nadwyżki ponad 200 000 zł do 400 000 zł) obowiązuje przez 4 miesiące
6) Oferta na nowe środki. Oprocentowanie 2,5% obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 100 000 zł.
7) Oferta na nowe środki w ramach promocji "Bonus na start". Oprocentowanie promocyjne (2,5%) obowiązuje przez 4 miesiące dla środków do 100 tys. zł.
8) Oferta na nowe środki. Oprocentowanie 2,7% obowiązuje przez 100 dni dla środków do 100 000 zł.
9) Oferta dla nowych klientów. Oprocentowanie 3% obowiązuje przez 4 miesiące dla środków do 50 000 zł.

(K) - wymagane posiadanie konta osobistego
(NK) - oferta dla nowych klientów
(NS) - oferta na nowe środki

Na ósmym miejscu w zestawieniu znalazło się Konto Oszczędnościowe Profit oferowane przez Bank Millennium. Wspominam o nim dlatego, że Bank Millennium zastosował w jego przypadku ciekawą konstrukcję promocji. W przypadku tego konta oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez określony czas (100 dni) i dla określonej kwoty (100 000 zł). Promocja tego konta odnawia się jednak i jeżeli spełniasz jej warunki (tj. wpłacasz na Konto Oszczędnościowe Profit nowe środki), to przez cały czas możesz cieszyć się z oprocentowania 2,7 proc.

Konto oszczędnościowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcesz regularnie oszczędzać. Sprawdza się nawet w przypadku odkładania niewielkich kwot. Odsetki są na nim naliczane co miesiąc (wyjątkiem jest Rachunek Oszczędzam banku Credit Agricole z kapitalizacją kwartalną). Poza tym, jeśli będziesz potrzebował pieniędzy, możesz wypłacić część oszczędności z konta, nie tracąc odsetek.

Tagi: ranking, ranking kont oszczędnościowych, ranking money.pl
Źródło:
direct.money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz