Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.05.2019 08:58

Rekordowo wysoka waloryzacja emerytur

Minister Elżbieta Rafalska ogłosiła podpisanie wskaźnika waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za rok 2018. Okazuje się, że jest on najwyższy od kilkunastu lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Elżbieta Rafalska (Fot: Radek Pietruszka)

Składki wpłacone do ZUS podlegają corocznej waloryzacji, czyli pomnożeniu przez wskaźnik waloryzacji. Wskaźnik wynosi 109,2. Oznacza to, iż składki emerytalne - te które w ZUS już są - zostaną podniesione o 9,2 proc.

– Proszę mi wskazać jakąś instytucję bankową, gdzie moglibyśmy własne oszczędności tak dobrze i tak bezpiecznie ulokować – dodała szefowa resortu pracy.

– Oznacza to, że całe nasze środki, wszystkie nasze składki zostaną zwaloryzowane, podniesione, o 9,2 proc. – podkreśliła Rafalska. Stwierdziła, że "osoby, które mają największy kapitał, mają szansę naprawdę w kolejnym roku na wyższą emeryturę".

Wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za 2017 r. wyniósł 108,68. Dla porównania, jeszcze w 2014 r. było to 102,06, przypomina resort.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, waloryzacja, elzbieta rafalska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2019

gośćJa już nie mogę czytać tych bzdur. Jest tak dobrze, teraz przed wyborami, ale w chwili strajku nauczycieli nie było nic. Cudownie szybko poprawia się … Czytaj całość

14-05-2019

MarlenaRedakcjo: KTo to zrozumie o co jej chodzi.CO z obecnymi emerytami??? Ich skaldki z ktorych im placa juz emerytury tez beda o tyle podniesione??Czy to … Czytaj całość

15-05-2019

jujoale cud kobieta na wróble baba koszmar

Rozwiń komentarze (160)