Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Rekordowy mandat za jazdę po S3. ITD skontrolowała konwój

156
Podziel się:

Nawet 300 tys. złotych kary grozi przewoźnikowi, który transportował części wiatraków po drodze S3. Konwój był źle oznakowany i jechał niezgodnie z przepisami.

Rekordowy mandat za jazdę po S3. ITD skontrolowała konwój
Zatrzymano konwój z wiatrakami. Przewoźnikowi grozi gigantyczna kara.

Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała konwój, który wiózł części wiatraków. Ciężarówki miały prawie 50 metrów długości, prawie 4 metry szerokości i były wysokie na 4,5 m.

Części, jak ustalili kontrolerzy, miały trafić na farmę wiatrową na Mazurach.

Wiatraki załadowano w Głogowie. Jak się okazało, niemiecki przewoźnik wykonywał w ten sposób transport kabotażowy, a ciężarówki były zarejestrowane w innym kraju.

Zobacz także: Ustawa fotoradarowa. Urzędnicy chcą skuteczniej ściągać mandaty

W czasie kontroli funkcjonariusze ITD stwierdzili, że transport naruszał unijne przepisy o przewozach kabotażowych.

Kierowcy mieli zezwolenia na przewóz nienormatywny po polskich drogach, ale wystawione przez inne firmy, niż ta, która faktycznie transport organizowała.

Ponadto samochody pilotujące konwój były źle oznakowane.

Jak podaje ITD, wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

"Inspektorzy stwierdzili naruszenia na łączną kwotę ok. 300 tys. zł. Z uwagi na ograniczenia ustawowe ostateczna wysokość kar będzie niższa" - informuje Inspekcja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(156)
aduś
12 miesięcy temu
Wiele osób sie udziela,a z ortografią sa na bakier. Odpuśćcie sobie te "cenne "informacje i do słownika zajrzyjcie. Mam nadzieję ze się nie rozmnażacie...
Żenada
12 miesięcy temu
Itd policja to jedna wielka kpina codziennie jeżdżą auta po jednym z największym mieście w Polsce na magnesach z wyłącznikami do tachagrafow i przeladowanymi autami. A niektóre firmy te transportowe są rodzin policjantów. Więc o czym my mówimy.
Hubert
12 miesięcy temu
Kombinatorzy Niemiaszki, karać przykładnie
Rozsądna
12 miesięcy temu
Niemieckie BAG odbije sobie na polskich przewoźnikach szybko, polskich firm jeździ więcej po Niemczech niż ich po naszych drogach.
emeryt46
12 miesięcy temu
wyrabianie psychozy władzy kar przepisów MACIE WSZYSCY SIĘ BAĆ jedni itd PISu boga i dawać datki BO MY TU WIEMU I MACIE SIĘ DO TEGO STOSOWAĆ
...
Następna strona