Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|
aktualizacja

Reprywatyzacja. Sąd uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy Emilii Plater 14

7
Podziel się:

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Emilii Plater 14. W maju 2020 r. komisja uznała, że kamienicę tę zreprywatyzowano z naruszeniem prawa.

Reprywatyzacja. Sąd uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy Emilii Plater 14
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (PAP, Leszek Szymański)

Jak argumentowała w ubiegłym roku komisja weryfikacyjna, wydając decyzję dotyczącą reprywatyzacji kamienicy przy ul. Emilii Plater 14 w Warszawie, prezydent miasta nie zbadał przesłanki posiadania nieruchomości przez dotychczasowego właściciela lub jego następców.

Ponadto przeniesienie roszczeń do tej kamienicy było rażąco sprzeczne z interesem społecznym, ponieważ nastąpiło w zamian za świadczenie rażąco niewspółmierne do wartości nieruchomości.

Zdaniem komisji również czynsz obliczony w decyzjach ratusza został ustalony w sposób bezprawny.

Zobacz także: mBank webinar odc. 2: Cele i plany inwestycyjne – jak je określać?

Ratusz, podobnie jak w wielu innych tego typu przypadkach, zaskarżył decyzję komisji do sądu administracyjnego, a ten decyzję komisji uchylił.

Sprawa Emilii Plater 14 to kolejna z wielu decyzji komisji uchylonych przez sąd administracyjny.

Jak przypomina Polska Agencja Prasowa, w minionym roku decyzje komisji zostały uchylone m.in. w sprawach: Puławskiej 137, Kredytowej 6 oraz Marszałkowskiej 43, Nowogrodzkiej 6a, Nieborowskiej 13, Piaseczyńskiej 32, Odolańskiej 7, Polnej 46, Noakowskiego 20, Mazowieckiej 12, Widok 22, Krakowskiego Przedmieścia 81 i działek przy Jeziorku Gocławskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Bombaj
rok temu
I co panie jaki znacie się na prawie, że ho ho. Znowu wychodzi wasza niekompetencja i nieudolność. I proszę nie mówić że w sądach to kasta. Najpierw zmieniajcie prawo zgodnie z konstytucją tylko że to zbyt trudne.
Andrzej56
rok temu
To Jaki ma problem ze swoją wiarygodnością, tak że wszystkim czego się imał
Styp
rok temu
Jaki chwalił się przejętymi nieruchomościami a tu zonk
Kate
rok temu
Współczuję prawowitym wlascicielom
kasta sądzi
rok temu
decyzje reprywatyzacyjne wydawały sądy więc teraz koledzy kolegom robią przysługę bo jak sędzia zgarnął kasę za decyzję reprywatyzacyjną to przecież jej nie zwróci