Notowania

Robert Biedroń i partia Wiosna mogą mieć kłopoty. Robert Winnicki zawiadamia prokuraturę

Robert Winnicki zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez partię Roberta Biedronia - Wiosna. Zarzut dotyczy nielegalnego i niezgodnego z prawem finansowania działalności politycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Robert Biedroń i partia Wiosna mogą mieć kłopoty. Robert Winnicki zawiadamia prokuraturę

Robert Biedroń i partia Wiosna mogą mieć kłopoty?

Robert Winnicki, poseł oraz prezes Ruchu Narodowego, napisał na swoim profilu na Twitterze o poinformowaniu prokuratury ws. podejrzenia popełnienia przestępstwa przez partię Roberta Biedronia - Wiosna. Chodzi o zarzut nielegalnego i niezgodnego z prawem finansowania działalności politycznej.

Kontrowersje wokół finansowania partii Roberta Biedronia

Pytania o finansowanie działalności Wiosny pojawiły się tuż po zorganizowanej 3 lutego br. konwencji na warszawskim Torwarze. Robert Biedroń i jego współpracownicy zapewniają, że wszystkie wydatki są finansowane ze środków Wiosny (zarejestrowanej w 2018 r. jako Kocham Polskę).

Jednak jak podał portal Polskie Radio 24, faktura za wynajem Torwaru została wystawiona na Fundację Instytut Myśli Demokratycznej (think tank stworzony kilka lat temu przez Biedronia). Okazało się, że partia zleciła fundacji przygotowanie konwencji. Dzięki czemu wydatki mogły zostać pokryte ze środków IMD.

Jak twierdzi m.in. mec. Jerzy Kwaśniewski, fundacja nie może finansować wydarzeń partyjnych. Działanie to należałoby więc kwalifikować jako oczywiste naruszenie przepisów ustawy o przyjmowaniu darowizn.

W połowie lutego Paweł Kukiz również złożył pismo z wnioskiem o sprawdzenie i przeanalizowanie finansów partii Roberta Biedronia. Dokument ten trafił nie do prokuratury a do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2019

NARÓD RPBiedronia Kukiz Winnicki to mogą pocałować w miejsce intymne Winnicki powinien siedzieć w psychiatryku za przestępstwa których dokonał tylko PiS … Czytaj całość

14-03-2019

TeologNareszcie ktoś mu pokrzyzuje plany....!

14-03-2019

MateuszYyyy czy mógłby Pan redaktor podać nr z dziennika ustaw wspomnianej w artykule "ustawy o przyjmowaniu darowizn"?

Rozwiń komentarze (3)